MediaCat

Qatar Airways ve FC Barcelona uçuş güvenliği için sahada

Qatar Airways ve Barcelona FC’den uçuş güvenliği videosu.

Qatar Airways ve FC Barcelona uçuş güvenliği için sahada

Uçaklar, uzun mesafeleri kısa sürede kat etmeleri sebebiyle pek çokları tarafından karayoluna önemli bir alternatif olarak tercih ediliyor. Öte yandan bir ulaşım seçeneği olarak havayolu, tıpkı karayolunda olduğu gibi, tehlike anında uygulanması gereken bir dizi kuralı bilmeyi gerektiriyor.

Uçuş öncesinde yapılan açıklamalar ve izletilen videolar çoğu kez yolcuların dikkatinden kaçmaya meyledince, pek çok havayolları şirketi, uçuş güvenliği videolarını daha ilgi çekici hale getirmek için birbirinden ilginç fikir ve taktiklere yöneldi. Videolarında JRR Tolkien’ın Orta Dünya’sına gönderme yapan New Zealand ve fayanslarla stop-motion bir güvenlik videosu hazırlayan KLM Airlines bu konuya emek harcayan şirketlerden bazıları.

Şirketler cephesinde çabalar sürerken, son günlerde yeni bir video dikkat çekiyor: Qatar Airways ve reklam ajansı 180 Amsterdam’ın Barcelona FC ekibiyle hazırladıkları dört dakikalık video, güvenli bir uçuş için yapılması gerekenleri kelimenin tam anlamıyla “sahaya inerek” anlatıyor.

Kaynak: Advertolog

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.