MediaCat

Publicis YouTube ile anlaşma imzaladı

Anlaşma YouTube’un gerçekleştirdiği en büyük satışlardan birisini oluşturuyor.

Publicis YouTube ile anlaşma imzaladı

Publicis Groupe ve YouTube on milyonlarca dolar değerinde bir reklam anlaşmasına imza attı. Önümüzdeki yılı kapsayan anlaşma grup şirketlerinden MediaVest tarafından yönetilecek. Business Insider’ın haberinde, Coca-Cola ve Walmart gibi büyük müşterilerin medya harcamalarını yöneten MediaVest’in yaklaşık altı ay kadar önce Twitter ile de benzer bir anlaşma imzaladığı belirtiliyor.

Anlaşma YouTube'un gerçekleştirdiği en büyük satışlardan birisini oluşturuyor.Business Insider Publicis’in bu hamlesini, online video reklam pazarının geleneksel televizyon reklamları pazarına karşı ilk ciddi tehdidi olarak yorumluyor. Haberde, ABD’lilerin televizyon izleme eğilimlerinin halen masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlarda gerçekleştirilen video izleme eğilimlerine oranla 30 kat daha fazla olduğuna dikkat çekiliyor. Bununla birlikte, YouTube’un izlenme oranının sadece geçtiğimiz yıl içinde yüzde 50 arttığına ve 6 milyar saate ulaştığına dikkat çekiliyor. Dergi, televizyon izlenme oranının ise son üç çeyreğin her birinde yüzde 0,1 ile yüzde 0,2 oranında azaldığının altını çiziyor.

YouTube, Facebook ve Twitter gibi mecraların sürekli büyüdüğüne vurgu yapan Business Insider, bu mecraların televizyonun pazar payından çalabilecek güce ulaştıklarının sinyallerini vermeye başladığını ifade ediyor.

Haberde Publicis ile varılan anlaşmanın temelinde YouTube’un satış stratejisini değiştirmesinin de etkili olduğuna değiniliyor. Business Insider, geçmiş dönemlerde reklamverenleri daha geniş kitlelere erişmeleri için teşvik eden ve satış stratejisini bunun üzerine kuran YouTube’un artık daha niş kitlelere ulaşmak isteyen reklamverenleri dinlemeye başladığını söylüyor.

Kaynak: Business Insider, Fotoğraf: dolangeiman@flickr

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.