MediaCat

Publicis Groupe Türkiye One Day buluşmaları başladı

Etkinliğin ilk ayağı Data Day’de veriyle birlikte dönüşen pazarlama dünyası değerlendirildi.

Publicis Groupe Türkiye One Day buluşmaları başladı

Publicis Groupe Türkiye tarafından, değişen dünya dinamiklerinin veri, teknoloji ve yaratıcılık temaları üzerinden tartışmaya açıldığı One Day buluşmalarının ilki Data Day 19 Eylül Çarşamba günü Sait Halim Paşa’da gerçekleştirildi. 200’e yakın davetlinin Publicis Groupe’un küresel konuşmacılarını dinlemek için katıldığı etkinlikte dijital dönüşüm, veri ve teknoloji ile yeniden şekillenen pazarlama, veriden beslenen yaratıcılık, yapay zekâ ve makine öğreniminde son gelişmeler konuşuldu.

Publicis Groupe Türkiye One Day buluşmaları başladı
DataWise Ajans Lideri Erdem Günay

Ev sahipliğini DataWise Ajans Lideri Erdem Günay’ın yaptığı etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Publicis Groupe Türkiye CMO’su Kağan Yıldızalp günün ana hatlarını şu sözlerle çizdi: “Publicis Groupe olarak 2017 başında farklı disiplinlerden ajanslarımızın yetkinliklerini ve uzmanlıklarını bir araya toplayan Publicis One yapısını kurmuş, veri ve teknoloji entegrasyonunu da önceliğimiz olarak belirlemiştik. One Day buluşmaları da bu hedef ve yaklaşımımızın bir izdüşümü. Panellerimizde bizim için ayrılmaz üçlü olan veri, teknoloji ve yaratıcılığı derinlemesine ele alacak ve birbirleriyle olan ilişkilerine odaklanacağız. Bugün buradan, pazarlama dönüşümü için verinin itici güç olarak nasıl kullanabileceğine dair bilgi sahibi olarak ayrılmayı amaçlıyoruz.”

Günün ilk konuşmacısı Publicis Spine EMEA Lideri Armel Bursaux, verinin yarattığı değer zinciri ve veriyi nasıl işe yarar hale getirilebileceğini anlatırken, bir başka bölümde 1’e 1 kitlesel pazarlamadan (1:1 engagement at scale) ve Publicis Groupe’un bu alandaki öncü yatırımı Publicis People Cloud’dan bahsetti. Sapient Razorfish Grup Başkan Yardımcısı Simon James ise, iş dünyasındaki dijital dönüşüm ve buradan bize çıkan dersleri anlatmanın yanı sıra, yapay zeka ve makina öğreniminin pazarlama iletişiminde kullanılmasına dair örnekleri paylaştı.

Küresel İçerik Direktörü (Global Content Intelligence Director) Attila Lonkay’ın yaratıcılık, medya ve pazarlama operasyonlarında tam entegrasyonun önemi ve örneklerini katılımcılara anlattığı etkinlikte Publicis Groupe konuşmacılarının yanı sıra Google Marketing Platform Direktörü Francesca Mortari ve Persona.Tech Kurucusu Gökhan Çapan da konuşmacılar arasındaydı.

One Day buluşmalarının; her yıl iş modellerinin ve iş yapış biçimlerinin dönüşümüne odaklanarak verinin işlenişi, kişi odaklı pazarlama ve veriden beslenen yaratıcılık gibi farklı konularda düzenlenmesi planlanıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.