Publicis dijital ajanslarını birleştiriyor

Publicis Groupe, dijital ajansları Digitas ve yeni satın aldığı Razorfish'in ABD dışındaki 20 pazarda, yönetim ve destek operasyonlarını bütünleştirmek için girişimlere başladı...

04.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Publicis Groupe, dijital ajansları Digitas ve yeni satın aldığı Razorfish’in ABD dışındaki 20 pazarda, yönetim ve destek operasyonlarını bütünleştirmek için girişimlere başladı.

Publicis Groupe, dijital ajansları Digitas ve yeni satın aldığı Razorfish’in ABD dışındaki 20 pazarda, yönetim ve destek operasyonlarını bütünleştirmek için girişimlere başladı. Digitas’ın Avrupa ve Asya – Pasific’ten Sorumlu Uluslararası Başkanı Stephan Beringer, operasyonlarda her iki ajans için kalıcı görev aldı.
 
Bütünleştirme sonucunda Razorfish Asya Pasific’in başkanı Lee Sherman aynı görevinde kalırken, Razorfish Avrupa’nın Başkanı Darin Brown, Razorfish’in Global Müşteri İlişkileri ve İnovasyon Başkanlığına getirildi. Beringer, Digitas ve Razorfish’in yatırım ofislerini birleştirme, araştırma ve geliştirme teknolojileri üzerine odaklanacak.
 
Latin Amerika pazarı için Beringer’in görevini, Razorfish Amerika’nın başkanı Dave Friedman üstlenecek.

“Finans” ve “Yetenek” yönetimi merkezileştirilerek, sırasıyla Digitas’ın Mali İşler Üst Yöneticisi Joe Tomasulo ve Razorfis İnsan Kaynakları Başkanı Alicia Shankland tarafından yönlendirilecek.
 
Ekim ayında, Razorfish’in Microsoft’tan 500 milyon Dolar (300 milyon Sterlin) tutarında bir anlaşma karşılığında satın alınması ile yaşanan değişikler sonucunda, herhangi bir iş kaybının olup olmayacağı ise henüz netlik kazanmadı.
 
Publicis Group, Digitas ve Razorfish’i çapraz fonksiyonlu dijital ağ VivaKi ve onun yenilikler birimi Denuo ile aynı hizaya getirmek için girişimler başlattı.
 
Denuo’nun, Digitas’ın global CEO’su Laura Lang’a bağlı olarak çalışmasına karar verilirken, Denuo’daki günlük operasyonlardan sorumlu başkanlık görevini bırakan Rishad Tobaccowa, VivaKi’de ve müşteriler üzerinde daha fazla sorumluluk sahibi olacağı geniş kapsamlı bir göreve getiriliyor.

 

Kaynak: Medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.