Project House’da yeni dönem

Project House yüzde 100 Havas Grubu şirketi oldu.

13.10.2017 - 09:18 | MediaCat

1999 yılında kurulmasının ardından 2010 yılında yüzde 51’i Havas tarafından satın alınan dijital merkezli ajans Project House, kurucu ortaklara ait tüm hisselerin satışının ardından yüzde 100 Havas Grubu şirketi haline geldi.

Havas Digital ve Project House’da CEO’luk görevini Temmuz 2016’dan beri yürütmekte olan Serhat Akkılıç ve yönetim kurulunda Project House’un Chief Growth Officer’ı olarak görev alan Cüneyt Devrim görevlerine aynı şekilde devam edecekler.

Kurucu ortaklardan Sinan Günal, aralarında pazarlama ve reklam teknolojilerinin de bulunduğu farklı alanlarda gerek global gerek ulusal ölçekte yeni yatırımların ve operasyonların peşinde yeni ufuklara yelken açacak. Türkiye’deki girişimcilik ve inovasyon ekosisteminin aktif oyuncularından biri haline gelen Mehmet Onarcan ise startup’lara desteğini sürdürmesinin yanı sıra, kurucusu olduğu Mentors Network Turkey ile girişimcilik ekosistemini geliştirmek, büyük şirketlerin inovasyon ve dijital dönüşüm çalışmalarına destek vermek için faaliyetlerini sürdürecek.

Hisselerin Havas’a devri ile ilgili Project House yönetiminden yapılan açıklama ise şöyle:

“18 yıl önce Project House’u küçük bir odada kurduğumuzda hayallerimiz büyük olsa da global bir oyuncu olacağını düşünmemiz çok kolay değildi. Geçen yıllarda büyük bir gayret ile ekiplerimizle beraber büyüdük. 2010’da dünyanın en büyük pazarlama iletişimi gruplarından biri olan Havas, yüzde 51’imizi satın alarak bize ve geleceğimize inandı. Son yedi yılda ise yerel ve sadece dijital iş yapan bir ekipten, global ve iletişimin bütün alanlarında yetkin olan bir ekibe dönüştük. Project House’un Havas şemsiyesi altında daha da büyümesi ve stratejik adımları atabilmesi için kurucu ortaklar olarak bizlerin hisselerimizi Havas Grubu’na devretme zamanımız geldi. Havas ile ilk ortak olduğumuz dönemde yaptığımız gelecek planları uyarınca bu bir bitiş değil; tam tersine, yeni ve güzel bir dönemin başlangıcı. 1999 yılında kurduğumuz Project House, kuruluşundan bu yana kendini sürekli yenileyerek ve her zaman alanında öncü bir ajans olarak istikrarlı bir büyüme yaşadı. Havas birleşmesi öncesinde Türkiye’nin ve EMEA bölgesinin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer aldık. Son yedi yılda ise şirket değerini 14 kat artırarak kayda değer bir başarıya imza attık. Bugüne kadar emek veren tüm takım arkadaşlarımızın önemli katkısı olan bu güzel yolculuğu, 18 yıl boyunca beraberce yaşamaktan ve güzel bir “exit” hikayesi ile noktalamaktan dolayı çok mutluyuz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.