PRİDA İletişim ve İDA Akademi Ödülleri’ne başvurular başladı

PRİDA İletişim Ödülleri ile İDA Akademi Ödülleri için son başvuru tarihi 27 Şubat.

26.01.2023 - 14:47 | MediaCat

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) başarılı iletişim projelerini, sürdürülebilir işbirliklerini, iletişim emektarlarını ve sektör çalışanlarını ödüllendirmek amacıyla bu yıl 6’ncısını düzenlediği PRİDA İletişim Ödülleri ile üniversitelilerin başarılı fikirlerini ödüllendirdiği İDA Akademi Ödülleri’ne başvurular başladı.

Türkiye’de iletişim sektöründe faaliyet gösteren tüm şirketlerin başvurabildiği PRİDA İletişim Ödülleri’ne başvuracak projelerde kurum dışından iletişim danışmanlığı hizmeti almış olması şartı aranıyor. Ödül programına 16 Ocak 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında yürütülen iletişim çalışmalarıyla başvuru yapılabiliyor. Eklenen iki yeni kategoriyle bu yıl Dijital ve Sosyal Medya başlığı altında ilk kez Web3 Projeleri kategorisinde ve Özel Ödüller başlığı altında Hayvan Refahını Yükselten Projeler kategorilerinde ödüller sahiplerini bulacak.

İDA Akademi Ödülleri’ne ise yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerin iletişim fakültelerinde lisans eğitimi gören tüm öğrenciler azami dört, asgari iki kişilik ekipler hâlinde katılabiliyor. Öğrencilerden bu yıl donuk gıda ürünlerinin algı sorununa ilişkin bir iletişim kampanyası kurgulamaları bekleniyor.

Büyük Ödüller, Özel Ödüller ve İkincilik Ödülleri

PRİDA’da Stratejik İletişim, Pazarlama İletişimi, Medya İletişimi ve Dijital & Sosyal Medya Büyük Ödüllerinin kazananları da belirlenecek. Bu dört Büyük Ödül arasından jüriden en yüksek puanı alan başvuru, Altın PRİDA Ödülü’ne sahip olacak. Altın PRİDA’yı kazanan proje, İDA’nın Türkiye temsilcisi olduğu Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği’nin (ICCO) organize ettiği ICCO Global Awards 2023’e gönderilecek. İDA, bir kategori için başvuru ücretini karşılayacağı gibi kategori seçimi, organizasyon takvimi ve başvurunun uyarlanması konularında da rehberlik hizmeti sunacak.

Ana değerlendirmede her bir kategoride jüriden en yüksek puanı alan projeler PRİDA heykeli ile ödüllendirilirken, 70 puanı geçen ve en yüksek puanı alan projeden en fazla yüzde 1 daha düşük puan almış projeler de İkincilik Ödülü almaya hak kazanacak.

Özel Ödüller başlığı altında ise Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğinde BAU İletişimde Yenilikçi Teknoloji Kullanımı, Sürdürülebilirlik Akademisi işbirliğinde Sürdürülebilirlik Fikirleri ve UNICEF işbirliğinde Çocuklara Umut Dağıtan Kampanyalar ödüllerinin kazananları da belirlenecek.

PRİDA’ya gösterilen adaylar arasından aynı halkla ilişkiler şirketinde aralıksız 10 yıl ve üzeri süreyle çalışanlar İstikrar Örneği İletişim Emektarı; sektörde 20 yıldan fazla süredir görev yapan iletişim danışmanları ise Sektöre Gönül Veren Usta olarak onurlandırılacak.

Adaylar arasından 10 yıl süren projeler ve marka işbirlikleri de değerlendirilerek Sürdürülebilir İşbirliği Ödülleri sahiplerine takdim edilecek. Ajansların beş yılını dolduran kurum içi sosyal sorumluluk projeleri ve kâr amacı gütmeden markalara verdikleri hizmetler de Yılın İyi Kalpli Ajansı Ödülü’ne aday olabilecek.

Ödül programlarına başvurular 27 Şubat Pazartesi gününe kadar devam edecek. PRİDA İletişim Ödülleri hakkında daha fazla bilgiye buradan, İDA Akademi Ödülleri’nin brief ve tüm ayrıntılara da şuradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.