PRCI/ICCO Turkey’in yeni başkanı

Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği ICCO'nun Türkiye Temsilcisi PRCI/ICCO Turkey'in yeni dönem başkanı MPR Halkla İlişkiler Genel Müdürü Meral Saçkan oldu. Meral Saçkan başkanlık görevini Capitol/Ogilvy PR Genel Müdürü Leyla Bozkurt'tan devraldı.

20.01.2003 - 00:00 | MediaCat

Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği ICCO’nun Türkiye Temsilcisi PRCI/ICCO Turkey’in yeni dönem başkanı MPR Halkla İlişkiler Genel Müdürü Meral Saçkan oldu. Meral Saçkan başkanlık görevini Capitol/Ogilvy PR Genel Müdürü Leyla Bozkurt’tan devraldı.

Halkla ilişkiler şirketlerinin etik ve mesleki standartlarını düzenleyen uluslararası çatı örgütü ICCO, 1998 yılında 18. üye ülke olarak Türkiye’yi bünyesine katmıştı. Şu anda 25 ülkede, bine yakın halkla ilişkiler
danışmanlık şirketi ve 20 bini aşan çalışanıyla temsil edilen ICCO, dünyada
halkla ilişkiler danışmanlık hizmetlerinin yüksek standartlarda oluşmasına
yönelik çalışmalar yapıyor.

Meral Saçkan, dokuz yıldır MPR Halkla İlişkiler’in Genel Müdürlüğünü ve dört yıldır Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde hocalık görevini yürütüyor. 2000-2002 yılları arasında Halklaİlişkiler Derneği başkanlığı yapan Meral Saçkan PRCI/ICCO Turkey Başkanı olarak hedeflerini şöyle dile getirdi: “Türkiye’de halkla ilişkilersektörünün uluslararası platformda temsilinde önemli bir rol oynayan PRCI,bu sene 5. yılını kutlayacak. Halkla ilişkiler şirketlerinin bir meslekörgütü olarak başarılı bir 5 yıl geçiren PRCI/ICCO Turkey, sektöründanışmanlık yönünde gelişmesine ve Türkiye’nin dünya ile paralel adımlaratabilmesine katkıda bulunuyor. Eğitim, panel, workshop, sektörelaraştırmalar ve paylaşım toplantıları gibi geleneksel hizmetlerimiz sürerken, yeni üye kazanımı ve Dernekler Yasası’nın değişmesinin ardından
dernekleşme çalışmaları 2003’ün öncelikli hedefleri arasında olacak”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.