PRactice’den Robotel Derneği’ne gönüllü destek

PRactice, Robotel Derneği'ne gönüllü iletişim ajansı olarak hizmet verecek.

03.03.2023 - 11:11 | MediaCat

PRactice Communication Management, üç boyutlu yazıcılar kullanarak kişiye özel üretilmiş, ekonomik ve kullanılabilir mekanik ellerle bugüne dek 400’ün üzerinde çocuğa fayda sağlayan Robot El Derneği’nin gönüllü iletişim ajansı oldu.

PRactice, başta çocuklar olmak üzere el ve parmak protezi ihtiyacı duyan bireylere destek olma hedefiyle hareket eden ve depremzede çocukların ihtiyaçlarını önceliklendiren Robot El Derneği’ne kurumsal gönüllülük kapsamında ücretsiz hizmet verecek. Ajans, dernek ve projeleri için stratejik iletişim danışmanlığı, sponsorluk ve gönüllü ağı geliştirme, medya ilişkileri alanlarında planlama, içerik geliştirme ve operasyonel iletişim yönetimi hizmetlerini sunacak.

Robotel Derneği, başta çocuklar olmak üzere el ve parmak kaybı veya deformasyonu olan bireyler için kişiye özel ölçü ve niteliklerde üç boyutlu yazıcılarla üretilmiş, kullanışlı mekanik eller sağlıyor. Temel kavrama hareketini yerine getirmesiyle özellikle gelişim çağındaki çocukların hayatlarını kolaylaştıran robot eller, çocukların tuttukları takımların ya da beğendikleri süper kahramanların renkleri gibi eğlenceli tasarımlarla özgüven desteği ve sosyalleşme imkânı da sunuyor. Derneğin üç boyutlu yazıcılarda düşük maliyetlerle ürettiği mekanik eller çocuğun gelişimine uygun olarak gereğinde yenilenebiliyor. İhtiyaç sahibinin ölçülerine göre model çıkarılmasının ardından üç boyutlu yazıcılar yardımıyla robot el hazırlanıyor ve ihtiyaç sahibine teslim ediliyor. Robot eller, kâr amacı gütmeyen Robotel Derneği organizasyonu tarafından, gönüllülerin, kurumsal ve bireysel bağışçıların desteğiyle ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştırılıyor.

Dernek, yaşadığımız deprem felaketi sonrasında etki alanını genişletmeyi ve omuzdan çalışan mekanizmalar gibi diğer mekanik modellere, yetişkin modellerine ve ortez protez ek aparatlarına da destek vermeyi hedefliyor. Bu doğrultuda hazırlamış olduğu afet planı doğrultusunda sağlık kuruluşlarının yanı sıra kamu kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla güçbirliği amaçlayan dernek, özel sektör kuruluşlarıyla da sponsorluk ve bağış, ekip ve ekipman, proje ve uygulama alanlarında işbirlikleri kurmayı öngörüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.