MediaCat

PlayStation: Hepimiz birer oyuncuyuz!

Sony’e ait oyun markası Playstation geçen hafta yayımlamaya başladığı reklamda yüzyıllardır insanlığın kafasını kurcalayan soruyu kullanıyor: Hayatın anlamı nedir?

PlayStation: Hepimiz birer oyuncuyuz!

Hayatın anlamı nedir? Basit! Kazanmaktır! En azından PlayStation’a göre.

Sony’e ait oyun markası Playstation geçen hafta yayımlamaya başladığı reklamda yüzyıllardır insanlığın kafasını kurcalayan soruyu kullanıyor: Hayatın anlamı nedir?

Arjantinli Del Campo Saatchi & Saatchi tarafından yapılan reklam Buzul Çağı’nda arkeolojik kazı yapılan bir alanda geçiyor. Arkeologlardan biri inanılmaz bir şey buluyor: Bir buz küpünün içinde yüzlerce yıldır yaşayan ve uzun uzun var olmanın anlamını düşünecek kadar boş zamandan başka hiçbir şeye sahip olmayan bilge.

Bilge, reklamın anlatıcısı görevini üstleniyor. Şaşırtacak kadar iyi bir İngilizce’yle Darwin’in evrim teorisini yorumluyor. "Yüzlerce yıldır düşündüğüm bir şey var. Dinleyin! Yarışmacı bir ırkız biz. Bir bebek ağlamaya başlar, diğeri daha çok bağırır. Bir adam bir kıza yıldız verir, öbürü daha parlak bir şey getirir. Bir çalışan patronunun şakasına güler, terfiyi diğeri alır…" diyerek yarışmacılığın DNA’larımıza işlediğini anlatan adam yan tarafındaki ölü maymunlara bakarak devam ediyor "Evrimci terminolojiyle söyleyecek olursak, ben bütün bu maymunları yendim"

Ve reklamın spotu ekranda beliriyor: "Hepimiz birer oyuncuyuz" (We are all players)

Künye:
Müşteri: PlayStation
Spot: "We Are All Players"
Yaratıcı yönetmenler: Maxi Itzkoff / Mariano Serkin / Joaquín Espagnol / Ariel Serkin
Sanat yönetmeni: Matías Lafalla / Ammiel Fazzari
Metin yazarı: Ramiro Gamallo / Matias Eusebi
Yönetmen: Marcelo Burgos
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.