Playboy’un sahibine lüks yaşam davası

Playboy Enterprises Şirketi’nin bir hissedarı, Playboy Dergisi’nin kurucusu Hugh Hefner’a...

15.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Playboy Enterprises Şirketi’nin bir hissedarı, Playboy Dergisi’nin kurucusu Hugh Hefner’a, “Lüks yaşamıyla şirketi zarar ettirdiği” gerekçesiyle dava açtı.

Playboy’un sahibine ‘lüks yaşam’ davası Amerikan Playboy Enterprises Şirketi’nin sahibi Hugh Hefner, şirkette 600 bin dolarlık hissesi olan David Brown tarafından işine yeterli  önemi vermeyip kendilerini zarara uğrattığı gerekçesiyle mahkemeye verildi. Brown, geçen sene şirketin oldukça kârlı bir şekilde satılabileceğini, fakat Hefner’ın hedonist yaşam tarzından dolayı satışın gerçekleşmediğini öne sürdü.

PAHALI DAVETLERİN ADAMI
Brown’ın iddialarına göre “son yıllarda Playboy zarar etmesine rağmen Hefner, lüks yaşamından ödün vermeyerek şirketin durumunu daha da kötüleştirdi.” İddianamede, “Hugh Hefner, Playboy Şirketi’nin sahip olduğu ve Hefner’a kiraladığı Playboy Malikânesi’nde masraflı davetler vererek ilgiyi üzerinde tutmaya çalışıyor” denildi. Brown, Hefner’ın “açgözlü” yaşam tarzından dolayı iptal olan iş anlaşmalarını da delil olarak sundu.

‘YAŞAM TARZI ETKİLİ’
Zarar eden şirket, geçtiğimiz sene 300 milyon dolara satışa çıkarılmış, ancak Brown’ın iddialarına göre 3 potansiyel alıcı, şirketin yüzde 70 hissesine sahip olan Hefner’ın yaşam tarzı nedeniyle şirketi almaktan vazgeçmişti.

 

Kaynak: Haberturk

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.