Play-Doh’tan büyüklere mesajlar

Marka 60'ıncı yaşını küçüklere olduğu kadar büyüklere de seslenen bir dizi ilanla kutluyor.

22.05.2017 - 11:22 | Arzu Nilay Kocasu

Play-Doh'tan büyüklere mesajlar

Çocukluk döneminde kurulan hayallerin ve hayal dahi edilemeyen kimi hakikatlerin yetişkinlik döneminde suratlara şamar gibi çarptığı ve hayatın sıradan gidişatının pek çoklarının gözünün içindeki feri yavaş yavaş söndürdüğü günümüz dünya düzeninde kısa bir süreliğine de olsa her şeyin daha canlı, renkli ve mümkün olduğu çocukluğa dönmek mümkün mü?

Elbette değil, çocukluk bitti ve iç huzuru -eğer varsa- ancak bugünün gerçeklerinin farkına vararak bulabiliriz. Yine de bu zorlu kabulleniş yolculuğunda başka bir dünyanın, örneğin Play-Doh Dünyası’nın hayalini kurmak gerilen sinirleri biraz rahatlatabilir.

Play-Doh'tan büyüklere mesajlar

Bu yıl 60’ıncı yaşını kutlayan Hasbro markası Play-Doh, küçükleri olduğu kadar -hatta belki onlardan daha çok- büyükleri de hedefleyen bir 60’ıncı yıl kampanyasıyla karşımızda. 10 aylık bir yapım sürecinin ardından, 948 kutu Play-Doh hamuruyla nihai şekillerine kavuşan bir dizi ilandan oluşan kampanya, çocuklara ve ailelerine “başka bir dünyanın” kurallarını anlatan mesajlar içeriyor.

Tamamı el yapımı olan ilanların yaratıcısı DDB Paris’in kıdemli reklam yazarı Jean-François Bouchet Play-Doh Dünyası’nın çok uzun bir süredir kafalarında olan bir fikir olduğunu söylüyor. DDB Paris ECD’si Alexander Kalchev’e göreyse Play-Doh Dünyası çocuk gibi hayal etmeyi unutmazsanız güzel şeylerin olacağının ispatı: “Önümüzdeki yıllarda dünyamızın biraz daha Play-Doh Dünyası’na benzemesini umuyoruz. Bu umudun gerçekleşmesi bize ve çocuklarımıza ne öğrettiğimize bağlı.”

Play-Doh'tan büyüklere mesajlar

Play-Doh'tan büyüklere mesajlar

KÜNYE

  • Reklamveren: Play-Doh
  • Reklam Ajansı: DDB Paris
  • Kreatif Direktör: Alexander Kalchev
  • Art Direktörler: Emmanuel Courteau, Natacha Olive de Cherisey, Rémi Picard
  • Reklam Yazarı: Jean-Francois Bouchet
  • Modelleme: Natacha Olive de Cherisey, Emmanuel Courteau, Rémi Picard, Marion Dervaux
  • Fotoğraf: Marc Da Cunha Lopes
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.