Plastik okyanus cehennemi

Okyanus suları kirlenirken milyonlarca deniz canlısı ölüyor. Peki, siz ne yapıyorsunuz?

11.04.2018 - 14:20 | Tuğba Özögretmen

Plastik okyanus cehennemi

Plastik atıklar okyanus sularını kirletirken, bundan etkilenen deniz canlıları ne yazık ki hayatlarını kaybediyor. Buna karşın denizlerin korunması yönünde çalışmalar yürüten bağımsız örgüt Sea Shepherd, FF New York ile birlikte hayata geçirdiği Plastic Ocean projesiyle, ortaya çıkan zararın ciddiyetini gözler önüne seriyor.

Hazırlanan reklam filminde deniz canlılarının, plastik atıklar yüzünden acılar içinde öldüğü görülüyor. Üstelik paylaşılan rakamlar harekete geçmek için daha fazla geç kalınmaması gerektiğini açıkça gösteriyor. Sea Shepherd verilerine göre, her yıl 1 milyondan fazla okyanus canlısı plastik maddelere yapışarak can veriyor. Dahası pek çok insan bu konudaki bilgisizliği nedeniyle, çevreye ve biyolojik çeşitliliğe büyük zararlar veriyor. Organizasyonun global CEO’su Alex Cornelissen’in mesajı ise açık: “Bu durumu tersine çevirebilir ve bu istilaya dur diyebiliriz. Şimdi, sebep olduğumuz şeyi tamir etme zamanı. Tek kullanımlık plastiklerin üretimine ve kullanımına son verin.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Sea Shepherd
  • Reklam Ajansı: FF New York
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.