Pizza Pizza’nın ilk yurtdışı şubesi Bağdat’ta

Pizza Pizza, yeni yatırım planlarını, 2010 hedeflerini ve yeni franchise fırsatlarını, İzmir’de düzenlediği bir toplantı ile paylaştı...

25.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Pizza Pizza, yeni yatırım planlarını, 2010 hedeflerini ve yeni franchise fırsatlarını, İzmir’de düzenlediği bir toplantı ile paylaştı. “Yüzde Yüz Türk Pizzası” sloganıyla İzmir’den yola çıkan firma, İzmir ve Ege bölgesinde büyük bir yaygınlığa ulaştıktan sonra Türkiye’nin geri kalanına da yayılmaya başladı.

Uluslararası zincirler karşısında rekabeti canlandıran Pizza Pizza, özellikle İzmir’i bu alanda İstanbul kadar önemli bir pazar haline getirdi. Yerel pazarı pizza lezzeti ile tanıştıran Pizza Pizza, atılımını önce Türkiye’nin geri kalanına yaydı. Uzun zamandır fizibilite çalışmaları yaptığı yurt dışı yatırımları için ilk adım olarak ise; Irak Bağdat’taki master franchise yatırımını Mart ayı içerisinde gerçekleştirecek. Yurt dışındaki ilk şubesini Irak’ta açacak olan firma, yakın gelecekte de Suudi Arabistan, tüm Ortadoğu, Rusya, Ukrayna, Ürdün, Azerbaycan gibi ülkelerde de şubeler açacak.

Yurt dışında 5 yıl içinde 100 şube
Toplantıda Pizza Pizza Genel Müdürü Tolga Türker, “Türkiye Pizza Pizza’yı tanıdı. Sırada yurt dışı var” diyerek başladığı konuşmasında Pizza Pizza’nın geleceğe dair iddialı hedeflerini paylaştı. 2010 yılında yurt dışında da Pizza Pizza şubeleri açmaya hazırlandıklarını söyleyen Türker, “Küresel kriz döneminde bile istikrarlı büyüme konusundaki başarımızı yatırımlarımızı devam ettirmemize bağlıyoruz. Pizza Pizza artık benzersiz lezzetleriyle Türkiye’deki pizza endüstrisine yön veriyor. Yurt dışı çalışmalarımız da tam hız devam ediyor. İlk yurt dışı şubemizi Mart ayı içerisinde Irak’ın Bağdat şehrinde açıyoruz. Irak’ın inşaat, medikal, petrol ve gıda sektöründe faaliyet gösteren El Hayrat ile master franchise anlaşması yaptık. Bağdat’ta 2 yıl içerisinde 10 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. Yakın zamanda da Suudi Arabistan’ın Riyad, Rusya’nın Soçi, Özbekistan’ın Taşkent şehirleri ile Ukrayna, Irak ve Belçika gibi noktalarda Pizza Pizza olacak. 5 yıl içinde yurt dışında 100 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.