Pirelli, gençlerden geleceği hayal etmelerini istedi

Yarışma tüm üniversite öğrencilerine açık.

27.02.2013 - 17:48 | Ali Kuru

Pirelli, gençlerden geleceği hayal etmelerini istedi

Tüm dünyadaki 27 üniversite kampüsünden 600 başvurunun yapıldığı projede sırasıyla en çok ilgiliyi gösteren ülkeler olarak İtalya, Brezilya, Türkiye, Mısır ve Amerika Birleşik Devletleri dikkat çekiyor.

Yarışmaya Türkiye’den Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi olmak üzere toplamda 3 üniversite katılıyor. Yarışmanın jürisinde ise 2013 Pirelli Takvimi fotoğrafçısı Steve McCurry ve üç kez üst üste Dünya Formula 1 Şampiyonu olan başarılı pilot Sebastian Vettel de yer alıyor.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda geleceği en iyi şekilde anlatan 10 üniversite öğrencisi Pirelli R&D merkezinin, kültürel ve tarihi arşivlerinin yer aldığı Pirelli Vakfı’nın ve modern sanat sergi alanı olan Hangar Bicocca’nın yer aldığı Pirelli Milano merkez ofisinde 2 ay staj yapma imkânı bulurken; seçilen en iyi anlatımlar ise New Yorker Gazetesi karikatüristi Liza Donnely tarafından resimleştirilecek ve Pirelli’nin 2012 faaliyet raporunda yer alacak.

Anlatımlar arasından en iyileri seçecek olan jüride ayrıca; Bina Agarwal, Manchester Üniversitesi Ekonomi Profesorü ve “Ekolojik Ekonomiler Uluslararası Topluluğu” Başkanı, Thomas Goetz, Wired dergisi direktörü ve Bilimsel İzler Yazarı, Carlo Ratti, MIT Senseable City Lab Direktörü ve Giuseppe Tornatore, Yönetmen, Prodüktör ve Senarist gibi önemli isimler yer alıyor.

Başvurular pirelli.com ve sosyal medyada Facebook üzerinden yapılabiliyor

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.