MediaCat

Pinterest’in ilk reklam ürünü: Sponsorlu pin’ler

Sosyal ağ ilk reklam ürününü kapalı bir grupla deneiyor.

Pinterest’in ilk reklam ürünü: Sponsorlu pin’ler

Üçüncü yaşını dolduran Pintereset, reklamverenlere yönelik ilk resmi ürününü duyurdu. Facebook ve Twitter‘ın da kullanmakta olduğu sponsorlu güncellemeler modelini benimseyen Pinterest, ürüne sosyal jargonuna uygun olarak sponsorlu pin’ler ismini veriyor.

Mashable‘ın haberinde uygulamanın şu an için öncelikli bir grup reklamverenle denendiği ifade ediliyor. Pinterest’in konu hakkındaki blog yazısında da henüz deneme aşamasındaki bu reklamlardan şu an için gelir elde edilmediği belirtiliyor.

Pinterest, sponsorlu pin’lerin arama sonuç sayfalarının ve kategori listelerinin üzerinde yer alacağını söylüyor. Sosyal ağın özellikle altını çizdiği konu ise sponsorlu pin’lerin mutlaka görüntülenen içerikle ve kullanıcının ilgi alanları ile ilişkili olacağı. Pinterest blogunda yayınlanan duyuruda, göz alıcı banner‘lara ve pop-up reklamlara asla izin verilmeyeceği vurgulanıyor.

Kaynak: Mashable

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.