P&G’den yeni yılda 2.021 İyilik Hareketi

P&G'nin hedefi yeni yılda dünya genelinde iyiliğe ve umuda katkı sağlamak.

22.12.2020 - 10:56 | MediaCat

Koronavirüs pandemisinden olumsuz etkilenenlere milyonlarca dolar değerinde ürün, kişisel koruyucu donanım ve finansal destek sunan Procter & Gamble (P&G), markalarıyla birlikte 2021 yılında 2.021 İyilik Hareketi’ni hayata geçiriyor.

Şirketin global kampanyası Lead with Love’ın (Sevgiyle Liderlik Et) yeni adımını temsil eden 2.021 İyilik Hareketi, 2021 yılının toplum, eşitlik ve gezegenimiz adına daha fazlasını ve daha iyisini başarma amacıyla bir araya geldiğimiz bir yıl olması amacıyla bir eylem çağrısı niteliği taşıyor.

P&G Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su David Taylor, kampanyayla ilgili, “P&G, şirket ve marka vatandaşlığı konusunda her zaman lider olmuştur. Erişimimizi ve kaynaklarımızı iyilikle güçlenmek için kullanmaya devam edeceğiz. 2021 yılına girerken, P&G olarak, topluluklarda ve toplumun tümünde kalıcı ve olumlu etkiler bırakacak 2.021 İyilik Hareketi üzerinden ‘Sevgiyle Liderlik Etme’ taahhüdü veriyoruz” dedi.

P&G’nin Global Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Marc Pritchard ise “2020 bizlere nelerin önem arz ettiği gösterdi ve şirketlerle markaların toplumda oynaması gereken rollere netlik kazandırdı. P&G de bu yönde adımlar attı. Dünyanın en büyük reklam verenlerinden biri olarak, sesimizi ve markalarımızın sesini kullanmak için benzersiz bir konumdayız. Böylece insanların bu konulara eğilmesi, kalplerini açması, diğer yerlerdeki insanlarla birlikte harekete geçmesi ve sevgiyle liderlik etmesi için ilham verebiliriz” yorumunda bulundu.

Avrupa’da duyurulan iyilik hareketleri serisi çerçevesinde ek fonla desteklenen P&G Türkiye, “Aynı Çatı Altında, Umutla Yarına” başlığı altında 2021 yılında da toplumsal katkı çalışmalarına devam edecek.

P&G, ülkemizde koronavirüs vakası görüldükten sonra ilk etapta özellikle yurtdışından gelen vatandaşların karantina altına alındığı yurtlara ev konforunu sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile koordinasyon içinde ve Türk Kızılay işbirliğiyle Ariel, Flash ve Fairy ürünlerinden ulaştırırken, yurtlardaki vatandaşlara da Head & Shoulders ve Pantene, Oral-B diş fırçaları, İpana diş macunları, Gillette tıraş ürünleri ve Orkid pedleri gibi ürünler göndermişti. Bu destekleriyle 26 ildeki 43 KYK yurdunda toplamda 17 binden fazla insana ulaşan P&G, “Aynı Çatı Altında, Umutla Yarına” projesiyle çalışmalarını sürdürmüşü.

P&G Türkiye proje kapsamında Türk Kızılay işbirliğiyle temel hijyen, sağlık ve kişisel bakım ürünlerinden oluşan toplam 3,5 milyon TL değerinde Umut 2020 Hijyen Paketlerini onbinlerce aileye ulaştırırken, pandemi dönemini de kapsayan son bir yıllık süreçte toplamda 10 milyon liranın üzerinde maddi ve ayni yardım gerçekleştirmişti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.