MediaCat

Pew Araştırma Merkezi sosyal medya kullanıcılarının demografik özelliklerini inceledi

Siyahiler en çok Twitter’ı, beyazlar ise Pinterest’i tercih ediyor.

Pew Araştırma Merkezi sosyal medya kullanıcılarının demografik özelliklerini inceledi

Dünyanın ileri gelen araştırma merkezlerinden biri olan Pew Research Center’s Internet & American Life Project’in yaptığı son araştırmayla, farklı demografik özelliklere sahip kesimlerin sosyal medya kullanım alışkanlıkları incelendi. 2010 yılında gerçekleştirilen benzer bir araştırmanın daha kapsamlı hale getirilmesiyle hazırlanan araştırma, 1.802 kişiyle yapılan telefon görüşmeleri sonunda hazırlandı.

Araştırma sonuçlarına göre, siyahi katılımcıların, beyazlara ve Hispaniklere oranla daha fazla Twitter kullandığı ortaya çıktı. Beyazlar tarafından en fazla tercih edilen platform Pinterest, en az kullanılan platform ise Instagram oldu. Twitter daha çok şehirde yaşayan kişiler tarafından tercih edilirken, Pinterest maddi geliri yüksek kişiler tarafından kullanılıyor. Dikkat çekici sonuçlardan biri ise 2007 yılında hizmete açılan Tumblr’ın katılımcıların yalnızca yüzde 6’lık bir kesimi tarafından tercih ediliyor olması.

 

Tuğba Dülger

(kaynak: ad age)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.