PETA’nın yeni kampanyasında söz hayvanlarda

"Foie gras"nın nasıl yapıldığını bu sefer bir kazdan dinleyin.

03.05.2017 - 12:07 | Arzu Nilay Kocasu

PETA'nın yeni kampanyasında söz hayvanlarda

Sıklıkla provokatif reklamlarıyla gündem olan hayvan hakları organizasyonu PETA’nın (People for the Ethical Treatment of Animals / Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler) Asya ayağı PETA Asya, deri tutkunlarına beğendikleri çantalarda kullanılan derilerin nereden geldiğini gösterdiği ses getiren kampanyasının ardından herkesi hayvanlarla empati kurmaya çağırdığı yeni bir kampanyayla ekranlarda.

Yeni reklam kampanyasında AETP (Animals for the Ethical Treatment of People / İnsanlara Etik Muamele İçin Mücadele Eden Hayvanlar) isimli bir bir platform hayata geçiren STK, süt ve kaz ciğeri gibi ürünlerin insanlar için hayvanlar tarafından değil; hayvanlar için insanlar tarafından üretildiği hayalî bir dünyada sözü, tüm hayvanları insanların sütünü ve ciğerini almak için gerçekleştirilen zalim uygulamalara karşı durmaya çağıran duyarlı birer inek ve kaza bırakıyor.

Hayvanların süt ve kaz ciğeri elde etmek için uygulanan yöntemleri anlattıkları iki filmden oluşan kampanya kapsamında PETA’nın, ayrıca, AETP için orijinal sitesiyle birebir aynı tasarımda ancak yalnızca bir arayüzden oluşan bir de internet sitesi bulunuyor.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.