Perfection İstanbul’dan balkonun tadını çıkarma çağrısı

Ajans, ev içine kapanma psikolojisine karşı bir hareket başlattı.

01.04.2020 - 15:03 | MediaCat

Perfection İstanbul'dan balkonun tadını çıkarma çağrısı

Reklam ajansı Perfection İstanbul, coronavirus salgını nedeniyle evlerine kapananlara psikolojik destek sağlamak amacıyla Balkonun Tadını Çıkar hareketini başlattı.

Hareket kapsamında Türk halkını balkonlara davet eden ajans, insanları gün içinde uzun süre hareket etmeden oturulan koltuklardan, çalışılan masalardan kalkarak balkonlarda daha fazla vakit geçirmeye teşvik ediyor. Hareket, sosyal medyada #balkonuntadınıçıkar etiketiyle destekleniyor.

Amaç, ev içine kapanma psikolojisini azaltmak

Perfection İstanbul Ajans Başkanı Selim Erdem, sosyal hareket çağrısıyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Tüm dünyaya hızla yayılan coronavirus salgını ülkemizde de hayatı derinden etkiliyor. Günlük rutinlerimizi ve alışkanlıklarımızı neredeyse tamamıyla değiştiren virüsten korumanın tek yolu ise evden çıkmamak. Ancak tüm insanlar ve özellikle toplumumuz dış dünyayla bağları güçlü olan, dışarıda vakit geçirmekten güç alan bir toplum. Evlere kapanmak zorunda olduğumuz bugünlerde, evle dışarısı arasında köprü görevi gören; hava almamızı, rahatlamamızı, bir nebze de olsa soluklanmamızı sağlayan alanlar ise balkonlarımız. Sosyal çağrımızla, salgın sürecinde hepimiz için daha da kıymetli hale gelen balkonları daha fazla kullanmayı, uzun süre hareket etmeden oturulan koltuklardan, çalışılan masalardan kalkarak, ev içine kapanma psikolojisini bir nebze de olsa azaltmayı amaçlıyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.