Podyumdan sanal dünyaya

“Simstagrammer’lar” yeni bir moda dünyası yaratıyor.

01.04.2020 - 15:35 | Nazlı Selin Özkan

Podyumdan sanal dünyaya

Sanal gerçeklik oyunu The Sims’i hepimiz hatırlarız. 20 sene önce çıkan oyunda kimi oyuncular karakterlerinin kariyerine odaklanıyordu kimileri ise oyunu hayallerindeki evi inşa edip, dekore etmek için oynuyordu.

Geride kalan onlarca yılın ardından The Sims şimdilerde yeni türden bir yaratıcılığa güç veriyor. Bazı oyuncular, podyumda gördükleri moda, trend ve tasarımların dijital versiyonlarını The Sims için yaratıyor. “Simstagrammer” olarak adlandırılan bu yaratıcılar, Telfer çantalardan Fiorucci elbiselere ve Bottega Veneta sandaletlere, The Sims’te sanal bir moda dünyası oluşturuyorlar.

Bu yaratıcılardan biri olan Olivia, streetwear tasarımları yaratıyor. Gerçek hayatta kendi tarzına uyan tasarımlar bulamadığını söyleyen Olivia, bazıları esinlenme bazıları orijinal olan The Sims tasarımlarını @baddiesims Instagram sayfasına yüklüyor.

Bir başka yaratıcı @idsims ise The Sims’i kendini ifade edebileceği ve yargılanmaktan korkmadığı bir dünya olarak görüyor. The Sims’in anksiyete ve depresyonla olan savaşına iyi geldiğini ekliyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

#stayhomechallenge and use Mugler at #thesims4

idsims (@idsims)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yaratıcılar, sadece kıyafet tasarlamakla kalmıyorlar. The Sims moda dünyasında aynı zamanda oyuncuların yarattığı sanal modeller, moda haftaları ve Met Gala gibi moda etkinlikleri de bulunuyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

careful who you fuckin with, cause you just lost one ?

Cléo Lírio (@skinnycleo)’in paylaştığı bir gönderi ()

Anlayacağınız, gerçek hayattaki moda endüstrisindeki erişilebilirlik gibi problemlerin bulunmadığı bir dijital moda dünyası yaratılma aşamasında. Burayı yakından takip etmekte fayda var.

Kaynak: Dazed

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.