PepsiCo Çin’deki medya ajansını belirledi

PepsiCo, Çin’deki yaklaşık olarak 225 milyon dolarlık hesabını Omnicom Grup bünyesinde yer alan OMD’ye teslim etti...

03.11.2009 - 00:00 | MediaCat

PepsiCo, Çin’deki yaklaşık olarak 225 milyon dolarlık hesabını Omnicom Grup bünyesinde yer alan OMD’ye teslim etti. Çin’deki medya planlama ve satınalma işlemlerini OMD’ye devreden PepsiCo, 150 milyon dolar ile 225 milyon dolar arasında olan bir hesabı bu ajansa emanet etmiş oldu. OMD ayrıca PepsiCo’nun Amerika’daki medya planlama ve satın alma işlerini de hâlihazırda yürütmekte.

Çin PepsiCo için önemli bir bölge ve şirket 1 sene önce 2012 yılına kadar bölgeye 1 milyar dolar yatırım yapmak istediklerini kaydetmişti.

OMD’nin kısa süre önce kazandığı işler arasında, Eylül başında gerçekleşen 30 milyon dolar değerindeki Virgin Atlantic’in geleneksel ve dijital global medya işleri, Ağustos ayında 1 milyar dolar değerindeki Vodafone’un global medya ve satınalma işleri yer alıyor. Öte yandan ajans Ağustos başında Monster’ın yaklaşık olarak 200 milyon dolar değerindeki medya planlama ve satın alma işlerini devralmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.