Peki ya tablet kuşağının çocukları?

ABD'li tahıllı atıştırmalık üreticisinden doğa ile yeniden bağ kurma çağrısı.

28.07.2015 - 08:55 | Ali Kuru

Peki ya tablet kuşağının çocukları?

ABD’li gıda devi General Mills, Inc. markalarından birisi olan Nature Valley için yürütülen yeni kampanya bizi, modern teknoloji ile uzaklaştığımız doğayla bağımızı yeniden kurmaya çağırıyor.

Tahıllı atıştırmalık ürünler üreten marka için Kanada’da yayınlanan reklam filminde, misafir edilen ailelerin 3 kuşağının bireylerine aynı soru yöneltiliyor: Çocukken eğlence için neler yapardınız? Tahmin edileceği üzere büyükanne ve büyükbabalar bahçeden meyve toplamak ve balık tutmak gibi aktivitelerden bahsederken babalar ve anneler bisiklete bindiklerini, beyzbol veya saklambaç oynadıklarını hatırlıyor. İş çocuklara geldiğinde ise resim tamamen değişiyor.

Bilgisayar, oyun konsolu ya da tablet; bir şekilde ekranlara bağımlı hale gelen bu yeni neslin çocuklarının durumunun ne olacağı sorusunun zihinlerde yarattığı bulanık gelecek görüntüsü, izleyicilere doğada gerçekleştirilen aktivitelerin önemini güçlü bir biçimde hatırlatmaya yetiyor.

Kampanya Kanadalı ajans Cossette‘in imzasını taşıyor.

Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.