Kanınız 3 canı kurtarabilir, köpeğinizin kanı da

Pedigree, Avustralya'daki köpek sahiplerini tüylü dostlarıyla birlikte kan bağışında bulunmaya çağırıyor.

26.04.2019 - 10:49 | Arzu Nilay Kocasu

Köpeğiniz ve siz, altı canı kurtarabilirsiniz

Bir insanın kanı, üç insanı kurtarabilir. Aynı şekilde, bir köpeğin kanı da üç köpeği kurtarabilir. Öte yandan, köpeklerin diğer köpeklerin hayatını kurtarmak için kan verebileceği gerçeği çoğu köpek sahibi tarafından bilinmiyor.

İhtiyaç duyan hayvanlara kan tedarik etmek amacıyla hizmet veren Australian Animal Blood Bank (AABB – Avustralya Hayvan Kanı Bankası) şu sıralar önemli miktarda köpek kanına ihtiyaç duyuyor. AABB’nin köpek kanı açığını gidermek için kan bankasıyla işbirliği yapan köpek maması markası Pedigree, köpek sahiplerini tüylü dostlarıyla birlikte kan bağışında bulunmaya davet ettiği bir kampanya hazırladı. Doktor Katrina Warren’ın marka elçiliğinde yürütülen kampanya reklam ajansı Clemenger BBDO imzası taşıyor.

“Hergün, ülkenin dört bir yanında köpekler kan nakli ihtiyacıyla veterinere götürülüyor. Ancak köpeklerin kan verebileceği gerçeği köpek sahipleri tarafından o denli az biliniyor ki ülke genelinde ciddi seviyede bir köpek kanı eksikliği söz konusu” diyen Mars Petcare Avustralya Portfolyo Pazarlama Direktörü Renee Lewington kampanyanın ardındaki motivasyonu şu cümlelerle özetliyor:

“Donate with a Mate kampanyasıyla, en iyi dostlarımızın da tıpkı bizim gibi kan bağışında bulunabileceği gerçeği hakkında farkındalık yaratmayı ve kan bağışlayabilecek köpeklere sahip Avustralyalıları dostlarıyla birlikte kan bağışında bulunarak köpeklerinin başka köpeklerin hayatını kurtarmasına yardım etmeye teşvik etmeyi umuyoruz. Hedefimiz, gelecek yıllardaki kan bağışı sayısını kayda değer ölçüde etkileyebilmek.”

Clemenger BBDO Sidney Kreatif Direktörü Brendan Willenberg ise kampanyanın anafikrini şöyle açıklıyor: “Her şeyi köpeklerimizle yapıyoruz. Birlikte yürüyüşe çıkıyor, seyahat ediyor, bara gidip içki içiyoruz. Artık birlikte kan da bağışlayabileceğiz. Köpek kanı bağışı konusunda farkındalık yaratmakla yetinmeyip köpek sahiplerine köpeklerini bağışçı olarak kaydettirirken kendilerini daha rahat hissedebilmelerini sağlayacak bir fikir istedik.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Pedigree, Mars Petcare
  • Reklam Ajansı: Clemenger BBDO Sidney
  • PR Ajansı: Clemenger BBDO PR
  • Medya Ajansı: Mediacom
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.