Panasonic, ‘2012 Güney Afrika Güneş Otomobilleri Yarışı’nda

Panasonic, '2012 Güney Afrika Güneş Otomobilleri Yarışı' için Tokai Üniversitesi takımına sponsor oldu.

27.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Panasonic, 2012 Güney Afrika Güneş Otomobili Yarışı’nda (SASC), Tokai Üniversitesi’nin güneş otomobili takımına sponsor olacağını açıkladı. Dünyanın bu en uzun parkura sahip yarışı, 17-29 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen SASC, ilki 2008 yılında düzenlenmiş olan ve iki yılda bir gerçekleştirilen bir etkinlik. Yarışta güneş otomobilleri, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin tamamını çevreleyen yaklaşık 5000 km’lik zorlu bir parkurda mücadele edecekler. Ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Pretoria şehrinde başlayıp bitecek olan parkur, yaklaşık 2000 metrelik, dünyanın maksimum kot farkına sahip yolu.

Panasonic’in enerji çözümleri, üniversiteli Japon takımının geçen yıl Avustralya’da 2011 Dünya Güneş Otomobilleri Yarışı’nı (WSC) kazanmasını sağlamıştı. Şirket bu yarışma için, yüksek kapasiteli lityum-iyon akülerin yanı sıra yüksek enerji dönüştürme oranına* sahip Panasonic HIT güneş hücrelerini de tedarik etmişti.

*Panasonic’in araştırmasına göre (Şubat 2012) toplu üretilmiş, ev kullanımına uygun güneş enerjisi sistemleri için.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.