Ozanın ardından reklam ayıbı

Neşet Ertaş'ın tabutunun üzerinde Kırşehir Belediyesi'nin adının yazması büyük tepkiye yol açtı.

02.10.2012 - 11:38 | MediaCat

Ünlü ozan Neşet Ertaş, 26 Eylül’de memleketi Kırşehir’de toprağa verilirken tabutunun üzerinde büyük harflerle belediyenin adının yazması büyük tepkiye yol açtı.

Belediyenin cenaze sponsoru gibi hareket ettiği, tabutun üzerine örtülen örtünün belediye isminin gözükmesi için kapağa sıkıştırıldığı yorumları yapıldı; sanatçının layıkıyla yolcu edilmemesinin üzüntüsü dile getirildi.

Belediyenin büyük ozan üzerinden kendi reklamını yaptığı iddiasına karşılık Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, belediyenin bütün tabutlarının standart olduğunu, mevcut tabut ne ise o tabutla cenazeyi kaldırdıklarını ve bunun altında başka bir şey aramanın doğru olmadığını savundu.

Yapılan açıklama ne olursa olsun, devlet sanatçılığı unvanını “devlet sanatçısı sıfatını ayrımcı bulduğunu” söyleyerek reddedip, tavrını halktan yana koyan bir sanatçının cenazesinde sponsor / reklam polemiği yaratacak ortam sağlamak – ya da zaten tam da bunu yapmak, yorum sizin – devletin ayıbı oldu…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.