MediaCat

Otrivin’den hava temizleyen oyun alanı

Burun spreyi markası Otrivin, dünyanın ilk hava temizleyen oyun alanını yarattı.

Otrivin’den hava temizleyen oyun alanı

Otrivin’in paylaştığı verilere göre dünyadaki çocukların yüzde 93’ü oyunlarını tehlikeli seviyede hava kirliliğine sahip alanlarda oynuyor. Burun spreyi markası, kreatif ajans Saatchi & Saatchi ile birlikte çocukların sağlığını tehlikeye atan bu duruma yenilikçi bir çözüm getirmeyi amaçlıyor.

Markanın vizyonu, ajansın fikri ve mimarlık şirketi ecoLogicStudio’nun inovasyon kabiliyetinin kesişiminden doğan proje ise dünyanın ilk hava temizleyen biyo-teknolojik oyun alanı AirBubble.

Havayı temizleyen oyun alanı

AirBubble konsepti, çocukların soludukları havayı temizleyen bir oyun alanı yaratmak amacıyla tasarlandı. Çocuklar oyun oynadıkça havanın silindirler içerisindeki algler arasında dolaşmasını sağlayarak, ne kadar çok oyun oynanırsa havayı o kadar iyi temizleyen AirBubble, Varşova’da konumlandırıldı. Projenin etrafında oluşturulan kampanya ise hava kirliliğinin çocukların sağlığı üzerindeki etkisine ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla oluşturuldu.

Otrivin Küresel Pazarlama Direktörü Farhad Nadeem kampanyayı şu sözlerle değerlendirdi: “Kirlilik bugün dünyanın karşı karşıya olduğu en büyük sorunlardan biri. Dahası, toksik parçacıkların toplandığı yerlere daha yakın oldukları için en çok çocukları etkiliyor. Otrivin, insanların daha iyi nefes almasına yardımcı olmak için var ve bu sebeple kampanya marka amacımızla örtüşüyor. Şehrin ortasında, içinde havanın temiz olacağı bir oyun alanı inşa etme fikri bizi çok heyecanlandırdı ve ecoLogicStudio ve Saatchi & Saatchi ile mimari, biyoteknoloji ve bilimi birleştiren dünyanın ilk hava temizleyici oyun alanının lansmanını yapmamıza yol açan harika bir ortaklığın başlangıcı oldu.”

Çocukların güvenle oyun oynaması için saflaştırılmış bir mikro iklim yaratan AirBubble, meraklıları için dört ay boyunca tüm ziyaretçilere açık.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.