MediaCat

Otizm farkındalığı için odaklanamayan bir kampanya

Tohum Otizm Vakfı ve 4129Grey’den anlamlı bir işbirliği.

Otizm farkındalığı için odaklanamayan bir kampanya

Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen karmaşık bir nörogelişimsel farklılık olan otizm, dünyada her 59 çocuktan birinde görülüyor. Ülkemizde 1 milyon 300 bini aşkın otizmli birey olduğu ve bu durumdan 5 milyondan fazla aile ferdinin etkilendiği tahmin ediliyor.

Tohum Otizm Vakfı, görülme sıklığı bu denli yüksek olan otizmin belirtilerini daha geniş kitlelere anlatabilmek amacıyla 4129Grey desteğiyle “Odaklanamayan Kampanya”yı hayata geçirdi.

Otizmli çocuklarda görülen dikkat eksikliği, dikkati yoğunlaştırma, sohbeti sürdürememe, bazı sözleri alakasız ortamlarda tekrar tekrar söyleme, konuşulan konuları dışlayıp kendi ilgi alanındaki konuya odaklanma sorunlarını temeline alan kampanya kapsamında Ali Eyüboğlu, Milliyet gazetesindeki 9 Eylül tarihli köşe yazısına, Dream Türk TV’de Hilal Özgani ve Radyo D’de Polat Labar ise programlarındaki anonslarına odaklanamayarak otizm hakkında farkındalık yarattı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.