Ot köklerinden büyütülen bir kitap

İrlandalı AIB'den sürdürülebilirliği vurgulayan bir kampanya.

26.06.2019 - 16:39 | Sencer Uçar

Ot köklerinden büyütülen bir kitap

Müşterilerinin önemli bir kısmını çiftçilerin oluşturduğu Allied Irish Bank (AIB), tarımda sürdürülebilirliği ve verimliliği desteklemek için oluşturduğu kılavuzunu çiftçilerle sıradışı bir şekilde buluşturdu.

İrlanda’da tarım bakanlığına denk gelen Teagasc ve reklam ajansı Rothco işbirliğiyle marka, çiftçilere sürdürülebilirliği desteklemeleri ve kârlılığı artırmaları konularında destek veren 10 ders ve 10 maddeden oluşan kılavuzu, kampanyanın amacına uygun biçimde, ot köklerinden hazırladı.

Alman sanatçı Diana Scherer, köklerden sayfalar, harfler ve çizimler oluşturacak şekilde kalıplar hazırladı ve otları iki ay boyunca bu kalıplarda büyüttü. Scherer’in ardından görevi mücellit Jaime Murphy devraldı. Kurumuş ve yanmış otlardan elde edilen mürekkep ve iplikle birlikte, yetiştirilen sayfalar Murphy’nin emeğiyle kitaba dönüştü. Hayvancılıkta yem olarak kullanılan otların kullanımının artırılmasını amaçlayan kitap, ülkede aralarında AIB’nin sponsorluğunu üstlendiği etkinliklerin de bulunduğu farklı noktalarda sergileniyor.

Sürdürülebilirlik ve çayır yönetimini üzerine bir kitabı ot köklerinden yetiştirmenin sade ve güçlü bir fikir olduğunu söyleyen Rotcho Kreatif Direktörü Ray Swan, “Daha evvel kimse denemediğinden, bu işin zor hatta belki de imkânsız olacağını biliyorduk ama bu yolda sonuna kadar yürümek için istekli AIB gibi bir müşterimiz vardı” diyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: AIB
  • Reklam Ajansı: Rothco
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.