‘Oscar’ı aratmayacak bir tören hazırladık’

ACE of M.I.C.E başlıyor.

11.03.2016 - 08:20 | Arzu Nilay Kocasu

'Oscar'ı aratmayacak bir tören hazırladık'

Türkiye’nin tek kongre, toplantı ve etkinlik endüstrisi fuarı ACE of M.I.C.E. Exhibition, Turizm Medya Grubu tarafından 16-18 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi ve İstanbul Lütfi Kırdar – ICEC ‘de üçüncü kez MICE profesyonellerini ağırlayacak. Turizm Medya Grubu Kurucusu ve Genel Müdürü Volkan Ataman ile ACE of M.I.C.E’ın bu yıl katılımcılara neler sunmayı planladığını konuştuk.

ACE of M.I.C.E’ın içeriğinde bu yıl ne gibi yenilikler göreceğiz?

16-18 Mart tarihlerinde üçüncü kez MICE profesyonellerini ağırlayacağız. 2015’te 25 ülkeden 269 katılımcı, 11 bin 687 ziyaretçi ağırlamıştık. Türkiye, Kuzey ve Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya ülkelerinden 656 satın alıcı ağırlamış ve toplamda 8 bin 551 B2B görüşmenin gerçekleşmesine vesile olmuştuk. 2016 senesinde fuarımızı 8 bin 103 metre karelik bir alana çıkartıyor ve yabancı katılımcılarla beraber 329 stant sayısına ulaşmış oluyoruz.

Üç gün boyunca B2B görüşmelerin yer alacağı fuarda aynı zamanda kurumsal firmaların, MICE sektörünün ve cemiyet hayatının önemli kadın simalarının ağırlanacağı MICE’ın Kadınları paneli, fuarcılık sektörünün geleceğinin tartışılacağı Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği Çalıştay ve Zirvesi, etkinlik pazarlaması, etkinlik satın alma süreçleri, sosyal medya, nöromarketing, hybrid toplantılar, greenmeeting, mobil etkinlik çözümleri, etkinlik teknolojileri ve daha pek çok farklı konudaki oturumlar; Türkiye’deki 15 köklü üniversitenin Turizm ve Pazarlama İletişimi Fakültesi öğrenci ve öğretim görevlilerinin sektör duayenleriyle bir araya geleceği çalıştay ve interaktif söyleşiler bekliyor katılımcıları.

16 Mart akşamı Feriye Lokantası’nda gerçekleşecek Network Gecesi’yle fuarın ikinci günü olan 17 Mart akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 2 bin 500’ün üzerinde sektör profesyonelinin katılımıyla düzenlenecek 4. ACE of M.I.C.E. Ödül Töreni’nde misafirlerimize Oscar tadında unutulmaz bir gece yaşatacağız.

Ödül Töreni için ne gibi hazırlıklar yapıldı; yeni kategoriler görecek miyiz?

ACE of MICE ödülleri bu sene dördüncü kez Türkiye ve Global MICE endüstrisinden 2 bin 500 kişinin katılımıyla Zorlu Performans Sanatları merkezinde gerçekleştirilecek. 28 kategoride gerçekleştirilecek ödüllere En İyi Etkinlik Prodüksüyonu, En İyi Sahne Tasarımı, En İyi AVM Etkinliği, En İyi Çocuk Etkinliği, En İyi Incentive Etkinliği gibi yeni kategoriler eklendi. Başvurularıysa ağırlıklı olarak kurumsal şirketlerin üst düzey yöneticilerinden ve MICE sektörünün önde gelen firma sahiplerinden oluşan 74 kişilik üç ayrı jüri heyeti değerlendirecek.

Finale kalan firma sahipleri 15 Ocak’ta bir tam gün boyunca jüri üyelerine birebir sunumlarını noter huzurunda yapacaklar ve gün sonunda birinciler belli olacak. Kazananlar ödüllerini 17 Mart’ta, Oscar’vari bir törenle alacaklar. Ödüllere 138 sponsor firmamızın desteğiyle MICE sektörünün asaletine yakışır bir şekilde hazırlanıyoruz.

'Oscar'ı aratmayacak bir tören hazırladık'

Dünyadaki diğer ülkelerle kıyaslandığınızda Türkiye M.I.C.E sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz; sektörün daha da canlanması için neler yapılabilir?

MICE pazarı ülke şartlarından çok etkilenen bir endüstri. Ülkedeki güvenlik, altyapı, destinasyonun doğru pazarlanması ve özgürlükler gibi pek çok etken var. Örneğin Suriye mülteci krizi, Ankara patlaması, Doğu’da terör sorunu, Rus uçağının düşürülmesi, altı aya yakın hükümetsiz geçen seçim süreci maalesef sektörü çok olumsuz yönde etkiledi.

Diğer ülkelerle karşılaştıracak olursak çok açık ve net şunu söyleyebilirim; Türkiye MICE pazarı mevcut ülke şartlarında harikalar yaratıyor. Yaratıcılık, hizmet ve servis kalitemiz, otel ve kongre merkezlerimizin yeni ve teknolojik oluşu üstün yönlerimiz. Dünya standartlarında binlerce kongre ve etkinlik düzenliyoruz. Ülkemizin tarihi, geçmişi, doğal güzellikleri, mevsimi, bulunduğu coğrafyanın merkezi olması, en önemlisi Türk Hava Yolları’nın 264 noktaya direkt ulaşım sağlaması bizim öne çıkan özelliklerimiz diyebilirim.

Sektörümüzün canlanması için özellikle ilgili bakanlıkların MICE endüstrisini görmesi, bizlerin fikir ve görüşleri alınarak uzun vadeli stratejik planların yapılması ve bunların kararlılıkla uygulanmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Fuarcılık Zirvesi de gerçekleştirilecek ACE of M.I.C.E kapsamında Fuarcılık Zirvesi de gerçekleşecek.

18 Mart 2016 tarihinde gerçekleşecek olan zirve, SSTD (Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği) üyeleri ile üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölüm öğrencilerini buluşturacak olan Stand Tasarımı Etkinliği’yle başlayacak. Fuarcılık sektörünün bugünü, yarını ve yaşadığı sıkıntıları tartışacağımız Fuarcılık Sektörünün Geleceği zirvesinde aralarında UFI (The Global Association of the Exhibition Industry) Operasyonlardan Sorumlu Direktör Sonia Thomas, IFES International Federation of Exhibition and Event Services) Başkanı Voicu Sferdianu’nun da bulunduğu ülkemiz ve dünyadan sektörün lider kurumlarının üst düzey yöneticilerini dinleme fırsatı yakalayacak katılımcılar.

Devam eden oturumlarda ise fuar, kongre ve etkinlik alanlarında geçici yapıların tarif edilmesi ve şirket kriterlerinin belirlenmesi konularında çok değerli konuşmacıların katılımıyla birbirinden zengin iki ayrı oturum düzenlenecek. Sektörün duayen isimlerini ilk kez fuarımızda bir araya getirmenin ve katılımcılarımızla buluşturmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.