Ortadoğu’dan reklama büyük yatırım

Ürdün, Mısır, Lübnan, Suriye ve Körfez ülkelerinde bu yılın ilk altı ayındaki reklam harcamalarının 6.5 milyar dolara ulaştığı bildirildi...

22.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Ürdün, Mısır, Lübnan, Suriye ve Körfez ülkelerinde bu yılın ilk altı ayındaki reklam harcamalarının 6.5 milyar dolara ulaştığı bildirildi. Reklam harcamalarının yüzde 15’i Mısır, yüzde 10’u Suudi Arabistan, yüzde 8’i Lübnan ve yüzde 7’si de Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yapıldı. Bu yılın ilk altı ayında reklama yapılan harcamaların 2009’un aynı dönemindeki miktarla hemen hemen aynı olduğu ve 2010 reklam bütçesinin geçen yıla kıyasla aynı seviyede kalmasının beklendiği ifade edildi.

İstatistikler, Fransa merkezli küresel medya araştırma şirketi Ipsos tarafından geçen hafta yayınlandı. 1975 yılında kurulan Ipsos, 2009’da 943 milyon avro gelir açıkladı. 100’ün üzerinde ülkede araştırma yapan şirketin 8 bin 700 çalışanı bulunuyor ve 5 binin üzerinde müşterisine hizmet veriyor. Şirket her yıl yaptığı araştırmalar için 20 milyon mülakat gerçekleştiriyor.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.