Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Yönetilen Şirketi: Garanti Bankası

Garanti Bankası, “Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Yönetilen Şirketi” seçildi.

06.07.2009 - 10:26 | MediaCat

Garanti Bankası, finans dünyasının en önemli yayınlarından Euromoney dergisi tarafından, “Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Yönetilen Şirketi” seçildi. Bugüne kadar bu kategoride ödül almaya hak kazanan ilk Türk bankası olan Garanti, kategorinin “Türkiye” ve “Bankacılık ve Finans” alt başlıklarının yanı sıra “En Tutarlı ve İkna Edici”, “En Şeffaf”, “En Erişilebilir Üst Yönetim” ve “En Çok Gelişim Gösteren” gibi alt başlıklarında da ilk sırada yer aldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Aldığımız ödül, yaşanan global ekonomik krizin derin etkilerine rağmen, tüm zor koşulların üstesinden başarıyla gelmemizi sağlayan yönetim gücümüzü kanıtlıyor. Yönetişim ve iletişim araçlarını kullanarak uyguladığımız stratejilerin ne kadar doğru olduğunu, bir defa daha ortaya koyuyor. Garanti Bankası artık sadece Türkiye’nin değil, gelişmekte olan tüm Avrupa ülkelerinin en iyi yönetilen şirketi. Bu ödüle layık görülen ilk Türk bankası olmak, bizim için ayrıca gurur verici. Kazanılan başarının arkasında, her zaman olduğu gibi yetkin insan kaynağımız var. Son derece başarılı işlere imza atan güçlü kadromuzun, Garanti’yi her alanda dünya standartlarının da üzerine taşıyacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

Sıralama, Euromoney dergisinin bu yıl 5.’sini düzenlediği, Avrupa’daki farklı banka ve finans kuruluşlarında görev yapan 101 analistin katıldığı araştırmanın sonucunda belirlendi. Araştırmaya katılan analistler, ilgili oldukları ülke ve sektörlerdeki ilk 3 kuruluşu aday olarak gösterdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.