Oregon’da bir Miyazaki evreni

Wieden + Kennedy'den doğa harikalarının büyüsünü ortaya çıkaran bir animasyon.

14.03.2018 - 10:40 | Tuğba Özögretmen

Oregon'da bir Miyazaki evreni

Sıçrayan devasa tavşanlar, gökyüzünde yaşayan büyücüler, bisiklete binen obur bir tırtıl… Tüm bunlar tipik bir Hayao Miyazaki animasyonunu anımsatsa da, görselliğin ve hayal gücünün şairane şekilde birleştiği bu anlatı Wieden + Kennedy’nin hazırladığı bir reklam filmine ait. Üstelik tüm bu yaşananlar Japonya’da değil Oregon’da geçiyor.

Ajansın Travel Oregon için hayata geçirdiği Only Slightly Exaggerated isimli kampanya, ABD’nin Pasifik kuzeybatı kıyılarında uzanan eyaleti Oregon’un doğal harikalarına, üzüm bağlarına ve açıkhava aktivitelerine vurgu yapıyor. Psyop ve Sun Creature’ın yapımı olan animasyonun yönetmen koltuğunda ise Kylie Matulick ve Todd Mueller’i görüyoruz. Mueller projeye ilişkin olarak, “Brief son derece açık ve ilham vericiydi. W+K ekibi ise sanatsal yönden büyülü bir şey yapma peşindeydi ve Oregon’un güzelliğini, doğanın büyüsü ve harikaları üzerinden anlatmak istediler” diyor.

Ajansın art direktörü Nick Stokes’un sözleri ise çalışmayı özetler nitelikte: “Oregon’un alelade bir turizm reklamından fazlasını hak ettiğini düşündük. Bu yüzden animasyonu, bu büyüyü yakalayacak şekilde planladık.” Son olarak görselliğiyle büyülemeyi başaran filmin yapım sürecinin beş ay sürdüğünü de ekleyelim.

KÜNYE

  • Reklamveren: Travel Oregon
  • Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy Portland
  • Yönetmen: Kylie Matulick, Todd Mueller
  • Prodüksiyon Ajansı: Psyop, Sun Creature
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.