Öpücükler önyargılara karşı

Onur Yürüyüşü arifesinde Google'dan LGBT bireyleri selamlayan bir reklam filmi.

26.06.2019 - 14:26 | Arzu Nilay Kocasu

Onur Haftası kapsamında LGBT bireylere desteğini sunmak isteyen Google, Pixel 3 telefonunun tanıtımı LGBT temalı bir reklam filmiye yaptı. İki kişinin öpüştüğünü algılayınca otomatik olarak fotoğraf çeken Pixel 3’ün “öpücük dedektörü” özelliğinin tanıtımı için hazırlanan reklam filminde LGBT bireyler yer alıyor.

Kampanya, Google’ın Onur Haftası için bu ayın başında hayata geçirdiği projesine de uzantı teşkil ediyor. New York City’de gerçekleşen ve modern LGBT mücadelesi için başlangıç noktası olarak kabul edilen Stonewall Ayaklanmalarının 50’nci yılı vesilesiyle gerçekleştirilen proje kapsamında marka, hareketin ilk günlerine dair kulaktan kulağa yayılan hikâyeleri, dijital platforma aktarılmış nesneleri, LGBTQ topluluğunun yeni sesleriyle gerçekleştirilen söyleşileri ve daha nice içeriği barındıran interaktif “yaşayan anıt” Stonewall Forever’ın inşası için New York City’de bulunan LGBT Topluluk Merkezi’ne 1,5 milyon dolar bağışta bulunmuştu.

Öte yandan, YouTube’un LGBT politikaları, Google’ın LGBT hareketine desteğini göstermek için hayata geçirdiği projelere gölge düşürmüş gözüküyor. Bu ayın başında muhafazakâr komedyen ve yorumcu Steven Crowder’ın homofobik videolarına karşı tutumu nedeniyle eleştirilen YouTube; Crowder’ın platformdan gelir elde etmesinin önünü kesse de -yorumlarının platformun politikalarını ihlal etmediği gerekçesiyle- paylaşımlarına devam etmesine müsaade ederek LGBT topluluğunu hayal kırıklığına uğrattı.

Google’ın, bu hafta sonu San Francisco’da gerçekleşecek Onur Yürüyüşü’ne katılacak çalışanlarını kutlamalar süresince gerçekleşecek resmî şirket etkinliklerinde YouTube aleyhinde herhangi bir gösteriye dahil olmamaları konusunda uyardığı da söylentiler arasında.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.