MediaCat

One Love’da son dakika

Muhafazakar medyada bir süredir, ‘bira festivali’ adı altında hedef alınan ‘Efes One Love Müzik Festivali’nin isminden Efes Pilsen çıkarıldı.

One Love’da son dakika

Muhafazakar medyada bir süredir, ‘bira festivali’ adı altında hedef alınan ‘Efes One Love Müzik Festivali’nin isminden Efes Pilsen çıkarıldı.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, İstanbul Valiliği’ne başvurarak ‘Efes One Love Müzik Festivali’ne verilen iznin iptal edilmesini istedi. Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu da, "Halkımızın konuya olan duyarlılığı bizim de duyarlılığımızdır" diyerek gerekli mercilere hasssiyetlerini ilettiklerini söyledi. Yapılan girişimlerin ardından Kavuncu bugün Twitter’dan yaptığı açıklamada, "Santraldaki festival ile ilgili temaslarimiz sonucu Efes Pilsen ismi çekilmiş OneLove festivali olmuştur halkımızın hassaslığına teşekkürler" dedi.
 
Yeşilay Başkanı: Gençleri alkole alıştırıyorlar
 
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Muharrem Balcı, yaptığı yazılı açıklamada, alkol firmalarının bu tür etkinliklerle gençleri hedef aldığını ve yeni alkol kullanıcıları kazanmayı amaçladıklarını belirtti.
 
Balcı, kanun gereği alkol firmalarının bu tür etkinliklere sponsor olmalarının yasal olmadığını kaydederek, bundan dolayı verilen iznin iptal edilmesini istediklerini bildirdi. 
 
Eyüp Belediye Başkanı: Halkımıza teşekkürler
 
Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu da şu mesajları twitter’da takipçileriyle paylaştı:
 
– Bu haftasonu Santralistanbul’da yapılacak Efes Pilsen Festivali izinlerinin yetkisi Eyüp Belediyesi’nde olmadığı gibi iptal yetkisi de yoktur.
 
– Ayrıca Eyüp halkımızın konuya duyarlılığı bizim de duyarlılığımız olup hassasiyetlerimiz gerekli mercilere iletilmiş, temaslar devam etmektedir.
 
– Santraldaki festival ile ilgili temaslarımız sonucu Efes Pilsen ismi çekilmiş OneLove festivali olmuştur halkımızın hassaslığına teşekkürler.

(Kaynak: Medyatava)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.