MediaCat

Onaysız reklam bu kez Unilever’in başını ağrıttı

FMCG devi Flora margarin için hazırlanan ilan nedeniyle özür diledi.

Onaysız reklam bu kez Unilever’in başını ağrıttı

‘Baba ben eşcinselim’ yazısından oluşan bir kurşun porselen bir kalbe doğru son hızla ilerliyor. Odasından çıkıp cinsel tercihini ailesiyle paylaşan birinin yaşatacağı hissiyatı bu posterle ifade etmeye çalışan Güney Afrika menşeli bir ajans Unilever‘in başını ağrıtmakla kaldı. Flora margarin için tasarlanan ilanın sloganı ise aynı oranda rahatsız edici: ‘Bugün sağlam bir kalbe ihtiyacınız var.’

Unilever’in bu tartışmalı ilana kayıtsız kalamayacağı ortadaydı ve beklendiği gibi oldu. The Drum‘a konuşan bir yetkili “Bu ilan Güney Afrika’lı bir dış ajans tarafından hazırlanmış ve kesinlikle Unilever tarafından onaylanmamıştır. Kesinlikle kabul edilemez bu ilanı hemen durdurduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Unilever tıpkı son dönemde Ben&Jerry özelinde eşcinsel evliliklere verdiği destek gibi LGBT hareketine destek vermekten her zaman gurur duymuştur” şeklindeki beyanıyla şimdilik bu defterin kapanmasını sağladı.

İlanı geri çeken Lowe and Partners Johannesburg ekibinden gelen açıklamadaysa “Kesinlikle arzu edilmeyen şekilde insanları rahatsız eden bu ilan nedeniyle açıkça özür dileriz” denildi.

Elbette bu firmaları zor duruma sokan hayalet işlerin ne ilk ne de son örneği. Yakın dönemde başı bu tarz ilan ve reklam filmleriyle belaya giren isimler arasında Ford, McDonald’s ve Hyundai yer alıyor.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Unilever, Flora margarin için hazırlanan ilan nedeniyle özür diledi.

Kaynak: Business Insider

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.