MediaCat

Omega 3 farkındalığını denizi temizleyerek artıran proje

Orzaks İlaç’ın Mavi Bayrak Mavi Kalp projesi deniz temizliğine, sualtı yaşamının çeşitliliğine ve Omega 3’ün önemine dikkat çekiyor.

Orzaks İlaç, 3 Mart Dünya Omega 3 Günü vesilesiyle “Mavi Bayrak Mavi Kalp” adlı sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Kalp, beyin ve göz sağlığına önemli katkılar sunan Omega 3’e dair farkındalığı artırmayı amaçlayan Orzaks İlaç, sosyal sorumluluk projesinde Deniz Yaşamını Koruma Derneği, Türk Kardiyoloji Derneği ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı ile güçlerini birleştirdi.

Proje kapsamında altı kişilik profesyonel dalgıç ekibi, Türkiye’de bir sivil toplum kuruluşuna ait Mavi Bayraklı tek tekne olan Valmira isimli yelkenliyle Marmara Denizi’nde dalış gerçekleştirdi. Orzaks İlaç Genel Müdürü Yunus Emre Alimoğlu’nun da yer aldığı ekip, dalışta yedi çuval plastik, cam, metal, ambalaj vb. çöp çıkardı. Denizden çıkarılan çöpler ayrıştırılarak geridönüşüme kazandırılırken hayalet ağlara takılan deniz canlıları kurtarılıp tekrar sulara bırakıldı.

Orzaks İlaç Pazarlama Direktörü Müge Turan, projenin öncelikli amacının 3 Mart Dünya Omega 3 Günü’nde denizlerin temizliğine, sualtı yaşamının çeşitliliğine ve Omega 3’ün insan vücudunun normal fonksiyonlarındaki önemine dikkat çekmek olduğunu söyledi. Türk Kardiyoloji Derneği, Deniz Yaşamını Koruma Derneği ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’na projeye verdikleri destek için teşekkürlerini sunan Turan, “Bu projenin yanı sıra çevresel sürdürülebilirlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine bağlı kalarak, projelerimizin devamlılığı şirket misyonumuz için de önemli bir nokta olarak konumlanmaktadır. Orzaks İlaç olarak, toplumsal ve çevresel sorumluluğumuzu yerine getirmek için kararlıyız” dedi.

Bazı Omega 3 takviyelerinin balıklardan veya deniz ürünlerinden elde edildiğini belirten Orzaks İlaç Genel Müdürü Yunus Emre Alimoğlu ise, “Günümüzde deniz kirliliği, bu tür takviyelerin güvenliği ve kalitesi üzerinde endişelere yol açabilir. Balık yağı veya diğer deniz kaynaklı Omega 3 takviyeleri, kirlilik seviyelerini kontrol etmek ve güvenliği sağlamak için titizlikle işlenmelidir. Tam da bu sebeplerden dolayı deniz temizliğinde farkındalık oluşturarak gelecek nesillere karşı olan sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlatıyoruz. Orzaks İlaç olarak, 3 Mart Dünya Omega 3 Günü’nde denizlerimizin temizliği, sualtı yaşamının çeşitliliği ve Omega 3’ün kalp sağlığımız için önemine dikkat çekmek istedik. Hep birlikte, daha iyi bir dünya için adım atıyoruz” şeklinde konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.