OMD’ye uluslararası ödül

OMD Digital, dünyanın en prestijli web ödülleri arasında sayılan Uluslararası Horizon Interactive Awards'da üç ödül birden aldı...

18.06.2009 - 10:10 | MediaCat

OMD Digital, dünyanın en prestijli web ödülleri arasında sayılan Uluslararası Horizon Interactive Awards’da üç ödül birden aldı. 8 yıldır düzenlenen Horizon Interactive Awards, dünyanın en prestijli web ödüllerinden biri.

OMD Digital, McDonald’s WL Messenger TAB uygulamasıyla e-ticarette altın, Pepsi Yedigün markası için ürettiği iki web sitesiyle de gümüş ve bronz ödüle layık görüldü. OMD Digital’den yapılan açıklamada Altın Horizon ödülünü alan McDonald’s WL Messenger TAB uygulamasıyla “Alo Servis aç olduğum her yerde” mesajının vurgulandığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: “McDonald’s MSN’in içine, WL Messenger TAB’lerinden birine sipariş robotunu yerleştirdi. Alo Servis üyeleri ek hiçbir işlem yapmadan sadece kullanıcı adı ve şifrelerini girerek, üye olmayanlarsa sadece bir kereliğine TAB üzerinden üyelik formunu doldurarak siparişlerini anında vermeye başladılar. Kısa sürede beklenenin çok üzerinde erişime, e-ticaret hacmine kavuşuldu.”

Gümüş Horizon ödülünü alan www.yedigunyildizlari.com’da online yarışmalar düzenlendiği ve ilk iki sezon 770 bin tekil ziyaretçinin 2 milyon oy kullandığı, 2009 başında yayına alınan ve kazananları 15 Haziran’da belli olan 3. sezonda ise 662 bin tekil ziyaretçiye ulaşıldığı kaydedildi.

www.yedigundeyim.com sitesi ise Bronz Horizon’a layık görüldü. Bronz Horizon’a layık görülen, OMD Digital’in Pepsi Yedigün için geliştirdiği www.yedigundeyim.com genç sosyal network sitesi, 2008 Cannes Lions Medya Dalı, “En İyi Internet Kullanımı” kategorisinde shortlist’e tek Türk katılımcı olarak kalmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.