Olay TV ve gazetesi TMSF’ye geçti

Ortaklık ve yönetim yapısıyla Çağlar Grubu'na dahil olan

07.03.2008 - 13:31 | MediaCat

Ortaklık ve yönetim yapısıyla Çağlar Grubu’na dahil olan Olay Radyo ve Televizyon Gazetesi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) geçti.

TMSF’den yapılan açıklamada, fonun, kamu alacaklarını en kısa sürede ve en yüksek bedelle tahsil edebilmek amacıyla, hakim ortakların doğrudan veya dolaylı sahip oldukları varlıklarla ilgili inceleme ve araştırmalarına yoğun bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, 07 Mart 2008 itibarıyla, ortaklık ve yönetim yapısıyla Çağlar Grubu’na dahil olan ve yapılan incelemeler sonucu banka kaynağı aktarıldığı tespit edilen Olay Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş ile Olay Basın ve Yayıncılık A.Ş firmalarının yönetim ve denetiminin fon tarafından devralındığı kaydedildi.

Açıklamada, şöyle denildi: “Öte yandan 06 Mart 2008 tarihinde Nergis Grubu hakim hissedarı Cavit Çağlar ile fon alacaklarının tahsil edilmesine ilişkin olarak, tekstil firmaları dışında grubun protokole dahil olan ve olmayan varlıklarının değerlendirilmesini teminen yapıcı bir öngörüşme gerçekleştirilmiştir. TMSF, kendisine kanunlarla verilen görev ve yetkiler çerçevesinde, kamu alacaklarının en yüksek değerle tahsili ve fona devredilen bankaların kamuya maliyetinin asgari seviyelere indirilmesi prensibiyle çalışmalarına etkin ve kararlı bir şekilde devam etmektedir”

TMSF, Cavit Çağlar’ın borçlarından dolayı sahibi olduğu Nergis Havacılık’a ait iki helikoptere de geçenlerde el koymuştu.

Kaynak: CNN TÜRK

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.