MediaCat

Ogilvy’de yeni dönem

Ogilvy, yola yeni bir organizasyon yapısı ve marka kimliği ile devam ediyor.

Ogilvy’de yeni dönem

Bir süredir “Yeni Dönem” adı altında devam eden dönüşüm süreci kapsamında Ogilvy, yeni bir organizasyon yapısı ve marka kimliğini hayata geçirdi. Ogilvy, “Markaları Değerli Kılmak” üzere entegre bir yaratıcı ağ olarak hizmet vermeyi hedefleyen yeni misyonuna dair detayları paylaştı.

Markaların bugün her zamankinden daha fazla önem taşıdığı inancını sürdüren ajans, kurucusu David Ogilvy’nin ajansı üzerine inşa ettiği vizyon, değerler ve düşünce biçimini yeniden tanımlıyor. Ogilvy markası bundan böyle alt birimleri olan Ogilvy & Mather Reklam ve Ogilvy PR’ın yanı sıra tüm alt markalarını tek ve bütünsel bir ortak kimlik, konumlandırma, müşteri hizmetleri modeli ile gelir tablosu altında bir araya getiriyor.

Organizasyon yapısında değişikliğe giden Ogilvy, alt markalara sahip matris yönetimli bir holding şirketinden, 12 uzmanlık dalı (yaratıcılık, strateji, süreç yönetimi, müşteri hizmetleri, veri, finans, teknoloji, yetenek yönetimi, iş geliştirme, pazarlama ve iletişim, idari işler ve prodüksiyon) ve altı ana yetkinlik (marka stratejisi, reklam, müşteri etkileşimi ve satış, halkla ilişkiler, dijital dönüşüm ve ortaklıklar) ile temsil edilen tek bir markaya dönüşüyor.

OgilvyRED’in başarısı üzerine inşa edilen Ogilvy Consulting’in dijital dönüşüm, büyüme, iş tasarımı ve inovasyon konularına odaklanarak ajans dahilinde yatay olarak hizmet vermesi planlanıyor.

Ogilvy, “One Ogilvy” duruşunu yansıtacak şekilde yeniden tasarlanan bir internet sitesini de içeren yepyeni bir kimlik ve tasarım sistemine sahip oluyor. Yeni dönemde yeni ortaklık modeli sunan ajans, küresel bir ortaklık yapısı oluşturularak gerçek anlamda bütünleşmiş bir iş modelinin öncülüğü ve yönetimi üstleniliyor. Böylece, şirket içindeki liderliğin farklı pazarlar, yetenekler ve kuşakları içeren çeşitliliğinin, Ogilvy markasını daha iyi temsil etmesi hedefleniyor.

Bilgi paylaşımı, profesyonel gelişim ve özelleştirilmiş topluluk ağı aracı “Connect” sayesinde, çalışanların eğitimi ve müşterilere en iyi hizmeti vermek üzere doğru ekiplerin bir araya getirilmesi amaçlanıyor.

Ajans, yeni dönemde yeni marka kimliğine de kavuştu. Yenilenen Ogilvy logosundaki birleştirici tipografik kullanım, markanın müşterilerine sunduğu birliği ve birlikteliği temsil ediyor. Ogilvy markasının kırmızısı ise, şirketin mirasını koruyacak şekilde, daha canlı bir renk olarak yeniden tanımlandı. Modernleşen yapının marka kimliğine de yansıtılması amacıyla sarı, uçuk pembe, açık gri ve derin mavi gibi yardımcı renkler de tasarım paletine eklendi. Ogilvyliler için oluşturulan yazı yüzleri Ogilvy Serif ve Ogilvy Sans da bütünleşik kurum kimliği çalışmasında yerlerini aldı. Şirketin internet sitesi Ogilvy.com ise, ajansın yaratıcı işleri, yetenekleri ve fikir önderliğinin derinliği ve genişliğini vitrine çıkaracak dinamik bir alan olarak yeniden tasarlandı.

Ajans tarihindeki en büyük dönüşümü hayata geçirdiklerini belirten Ogilvy CEO’su John Seifert, 18 aylık bir sürecin sonunda ajans tarihindeki en büyük dönüşümü hayata geçirdiklerini belirterek, 70 yıl önce doğuşunda rol aldıkları sektör için yepyeni bir model oluşturduklarını söyledi.

Dönüşüme dair değerlendirmesinde Ogilvy Türkiye CEO’su Emine Çubukçu ise, günümüzde bir markanın ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli tüm araçları şekillendirme konusunda her zamankinden daha fazla seçenek ile karşı karşıya olduklarını belirterek, “Ogilvy’de markaların bileşenlerini tasarlıyor, markalar etrafında deneyimler yaratıyor ve markalar hakkında iletişim yapıyoruz. Yaratıcı bir ağa açılan bir kapıyız ve işimiz markaları değerli kılmak” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.