Ogilvy & Mather’dan ‘umut ışığı’

Global ekonomik krizin kasvetli ortamında Ogilvy & Mather Wordwide, pazarlama dünyasına umut ışığı sundu...

29.12.2008 - 11:50 | MediaCat

Global ekonomik krizin kasvetli ortamında Ogilvy & Mather Wordwide, pazarlama dünyasına umut ışığı sundu: “Bu geçici dönemi markaları büyütmek ve gelecekteki başarıyı garantilemek için bir fırsat olarak değerlendirin.”

Ogilvy Türkiye Ülke Başkanı Aytül Özkan “sadece ülkemizde değil, hemen tüm dünya pazarlarında, İnsanlar uçurumdan aşağı yuvarlanılıyor hissiyatıyla eşi benzeri görülmemiş derecede kötü bir resesyonun ortasında bulunduğumuzu tasavvur etmek eğiliminde,” diyor ve şu tavsiyede bulunuyor: “Ancak bu şartlar altında tek seçenek uçuşa geçmek. Tarih bize birçok marka ve şirketin resesyon zamanlarında piyasaya başarılı bir giriş yaptığını ve birçoğunun da zor ekonomik koşulları itici bir güç olarak kullanarak piyasada belirgin bir avantajla öne çıktığını gösteriyor. Ancak son zamanlarda bu gerçeği görmezden gelme eğilimi hakim.”

Ogilvy & Mather Worldwide, CEO, CFO ve CMO’ları bilgilendirmek amacıyla “Resesyonda Pazarlama Bütçesinin Optimizasyonu” adlı bir kitapçık hazırladı. Kitapçık, pazarlama harcamalarının kısılması, aynı şekilde kalması ve yükseltilmesi durumlarının getireceği sonuçlar hakkında pratik önerilerde içeriyor. Ogilvy’nin resesyon dönemlerinde kazanmak konusundaki geçmişinden yararlanan kitapçık, en iyi uygulamalara yönelik güncel araştırmalara da yer veriyor.

Söz konusu kitapçık, Ogilvy’nin çıkaracağı ve konuyla ilgili diğer araştırmalarla birlikte www.ogilvyonrecession.com adresindeki yeni web sitesinde kullanıma sunacağı serinin ilk kitapçığı. Seride yer alacak kitapçıkların tümü, Ogilvy’nin çok çeşitli pazar ve disiplinlerin yanı sıra dijital ve perakende pazarlamacılığı alanlarındaki deneyimlerini yansıtacak.

“Birtakım şirketler gerçekten nakit akışı sorunuyla karşı karşıya olsa da, şirketlerin çoğunluğu açısından pazar payı kazanma imkanı söz konusu.” diyen Özkan sözlerini şöyle sürdürüyor: “İşleri daha az bütçe harcayarak yürütmek sadece bütçe konusunda hassas olmak anlamına gelmiyor; aynı zamanda bütçeyi dijitalden perakendeye kadar uzanan daha yaratıcı kanallarda, doğru önceliklerle değerlendirmeyi de gerektiriyor. Sitemiz tüm pazarlamacılara açık. Sadece kendi müşterilerimizle değil Türkiye’deki tüm pazarlamacılar ile bu rehber niteliğindeki bilgileri paylaşmaktan mutluyuz. İçinde bulunduğumuz ortamda, global bir birikimin emeği ve tecrübesi sonucu ortaya çıkan bu strateji ve bilgileri, rekabetçi bir fırsat olarak değil, liderlere yakışan paylaşımcı bir yaklaşım ve sektörümüze hizmet olarak tanımlıyoruz.”

Kanal ve uygulamadan bağımsız 360 derece bütünleşik iletişim yaklaşımıyla Ogilvy & Mather Worldwide, ekonomik krizde yükselme fırsatını keşfetme konusunda müşterilere yardımcı olabilmek amacıyla yerel pazarlara göre geliştirdiği bir dizi taktik geliştirmiş durumda. Ajans dünya genelinde, henüz el atılmamış fırsatları keşfetmek için dizi-toplantılar seçeneğiyle sunulan müşteri brifingleri gerçekleştiriliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.