MediaCat

Off Topic: Ali Musa Paça

Evden çalışma süreçlerini nasıl yönettikleri konusunda mikrofonu kreatiflere doğrulttuğumuz Off Topic’in bu haftaki konuğu Punch BBDO Kurucusu ve Kreatif Direktörü Ali Musa Paça.

Off Topic: Ali Musa Paça

Türkiye’de ilk coronavirus vakasının resmiyet kazandığı 11 Mart tarihinden itibaren, şartları elveren birçok iş kolu, ofislerini evlerine taşıdı. Bu süreçte reklam filmlerinin çekim ayağını askıya almak durumunda kalan reklam ajanslarıysa, şartların çizdiği sınırlar çerçevesinde evlerinde çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. Kreatiflerin bu dönemdeki çalışma rutinlerine ve döneme dair deneyimlerine kulak verdiğimiz söyleşi serimiz Off Topic’in ikinci konuğu Punch BBDO Kurucusu ve Kreatif Direktörü Ali Musa Paça.

Mevcut durumu “İhtiyaç, icadın anasıdır” sözünü hatırlatarak betimleyen Paça, 45 gündür evden çalıştıklarını ve karantina süreciyle birlikte sistemden yüksek verim aldıklarını ifade ediyor. Ancak reklamcıların temel reflekslerinden birinin beraber oturup ilginç şeyler üretmek olduğunu ve bunun ortamının ajans olduğunu da belirtmeden geçmiyor.

Paça’ya göre, reklamcıların deyim yerindeyse daha az kurşunla daha büyük işler yapmasının beklendiği bir dönemdeyiz ve yeni normal, talepleri değiştirerek vasat işleri eleme potansiyeli taşıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.