Ödeme sistemleri sektörünün artık bir dergisi var

Yeniden Yayıncılık tarafından yayına hazırlanan "Ödeme Sistemleri / Payment System Magazine"...

08.09.2008 - 14:52 | MediaCat

Yeniden Yayıncılık tarafından yayına hazırlanan “Ödeme Sistemleri / Payment System Magazine” dergisinin ilk sayısı Eylül ayında okuyucusu ile buluştu.

“Ödemenin olduğu her yerde” sloganıyla yayına hazırlanan Ödeme Sistemleri / Payment System Magazine dergisi, içeriği ve özgün tarzıyla ödeme sektörü ile ilgili tüm kesimlere hitap ediyor.

Perakende sektörü ile bankacılık sektöründeki orta – üst düzey yöneticilerin yanı sıra bu sektöre hizmet veren ve çözüm üreten tüm şirketlerin ortak platformu olacak Ödeme Sistemleri dergisinde, Türkiye ve dünyadaki tüm sektörel gelişmeler kapsamlı olarak inceleniyor.

Derginin yayın yönetmenliğini üstlenen Nurşen Eren, üç ayda bir yayınlanacak derginin, danışmanları arasında bankacılık ve perakende sektörünün önde gelen isimlerinin yer aldığını belirtti. Eren, “Ödeme Sistemleri / Payment System Magazine sektörün ilk dergisi olma konumunda ve yine biliyoruz ki kısa sürede sektörün değişmez iletişim kanalı haline gelecek” dedi.

Ödeme Sistemleri dergisi, değerli isimlerin analizlerine yer verecek. Ekonomi dünyasının yakından tanıdığı isimlerden biri olan Prof. Dr. Kerem Alkin finans ve sermaye piyasalarına yönelik, hem yurtiçini hem de yurtdışını kapsayan bir bakışla hazırladığı analizlerine 3 aylık periyotlarla köşesinde yer verecek.

Ödeme Sistemleri dergisinin bir diğer değerli danışmanı da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Kadir Tuna. İstanbul Üniversitesi Bankacılık Araştırma Merkezi’nde bankacılık ve finans sektörüne ilişkin araştırma ve çalışmalarda bulunan Tuna bankacılık ve finans sektörüne ilişkin tüm gözlem ve araştırmalarını bizlerle paylaşacak.

İLK SAYIDAN BAŞLIKLAR

– Ödeme Sistemleri dergisinin ilk sayısının kapak konusu ise “Türk Bankacılık Sektörünün İnovatif Ürünleri” oldu. Dr. Kadir Tuna, Eylül sayısındaki köşesinde bankacılık sektörünün 2008 yılı karlılık analizini yaptı. Bankaların gelir çeşitlendirmelerine dönük çalışmalarının sonucu ortaya çıkan son durumu analiz eden Tuna, geçmişten günümüze Türk bankacılık sisteminin gelir gider yapısının da perspektifini çizdi.

– Mastercard Genel Müdürü Özlem İmece ise Türkiye’nin kart performansını bizler için değerlendirdi.

– Dergimizin her sayısında sektörün öne çıkan isimlerini “Portre” konu başlığı ile inceleyeceğiz. Her sayıda sektörün önde gelen isimlerin bir gününü paylaşacağız. Bu sayının Portre konuğu ise Vakıfbank Kredi Kartları Başkanı Nazan Özkaymak’tı…

– Prof. Dr. Mehmet Altan, Ödeme Sistemleri dergisine verdiği özel röportajda, GAP eylem planından, mortgage krizine kadar birçok alandaki yorumlarını bizlerle paylaştı.

– Yayın kurulumuzda yer alan BKM Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kaplan ise Türkiye’deki bankacılık sektörünün bugününü ve dünyaya bankacılık sektöründe nasıl know-how ihraç eder konuma ulaştığımızın değerlendirmesini yaptı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.