Öde-izle yaygınlaşıyor

NBC ve CBS televizyonları, ‘öde-izle’ sistemine geçeceklerini açıkladılar.

10.11.2005 - 00:00 | MediaCat

NBC televizyonu, bundan böyle izleyicilerine DirecTV uydu kanalı aracılığıyla da ulaşacağını açıkladı. Bu yeni ‘öde-izle’ hizmeti sayesinde izleyiciler en çok izledikleri programları istedikleri saatte alıp izleyebilecek. Hizmetin bedeli ayda 99 sent olacak.

NBC’nin ardından CBS televizyonu da Comcast digital kablo sistemiyle ‘öde-izle’ sistemine geçeceğini açıkladı. Comcast VOD (Video-on-Demand/Talep Üzerine Program Satışı) sistemiyle izleyiciler, sevdikleri herhangi bir programı aldıktan sonra istedikleri yerde durdurup yeniden başlatarak izleme imkanına kavuşacak. VOD kullanıcıları ayrıca, dizilerin bir sonraki bölümlerini de verdikleri ücret karşılığında diledikleri zaman izleme olanağı bulacak.

‘Öde-izle’ sistemine yönelik bu ilginin, büyük kanallardaki programlar arasındaki rekabeti de beraberinde getireceği tahmin ediliyor. NBC adına DirecTV’den yapılan açıklamada, yakın gelecekte abone sayısının 15 milyon kişiye çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu gelişmelerin yanısıra TiVo ve Yahoo!’dan da bir ortaklık haberi geldi. Bundan böyle birlikte çalışacaklarını haber veren iki şirket, TiVo abonelerinin izlemek istedikleri video programlarını Yahoo! portalından da takip edebileceklerini açıkladılar.

Televizyon yayıncılığı konusunda yaşanan bu gelişmelerin, reklam dünyasının gerilimini tırmandıracağı düşünülüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.