NTV Yeşil Ekran başlıyor

Geçen yıl başlattığı 'Yeşil Ekran' ile bir ilke imza atan NTV, projesini daha da geliştirerek bu yaz da devam edecek...

22.05.2009 - 14:32 | MediaCat

Geçen yıl başlattığı ‘Yeşil Ekran’ ile bir ilke imza atan NTV, projesini daha da geliştirerek bu yaz da devam edecek. Doğuş Yayın Grubu’nun bütün yayınlarıyla destek vereceği NTV Yeşil Ekran’da bu yıl çok konuşulacak çevre belgeselleri, Türkiye’nin doğal ve kültürel değerlerini anlatan özel yapımlar, çevreci kullanım alışkanlıklarına yönelik eğilimleri, projeleri ve uygulamaları tanıtan programlar, ünlü çevreciler, sağlıklı ve lezzetli yemekler yine bu kuşakta yaz boyu ekrana gelecek.

5 Haziran’da Dünya ile Randevunuz Var

NTV, Dünya Çevre Günü’nde dünya ile ortak yayında. Çekimleri 3 yıl süren, gökyüzünde devri-i alemle dünyanın nasıl değiştiğine tanık olacaksınız. 90 ülkede aynı anda yayınlanacak “Yuva” (Home) belgeseli Türkiye’de NTV’nin Yeşil Ekranı’nda.

54 ülkede, havadan çekilen görüntülerle inanılmaz bir görsel mesaj sunan belgeselin yönetmenliğini Yann Arthus-Berntrand üstlenirken dağıtımını Luc Besson sağlıyor.

90 ülkede, milyonlarca izleyiciyle buluşacak bu görsel şölenin anlatıcılığını Glenn Close üstleniyor. Gezegenimizin geleceğini kurtarmak için hala geç değil. Ancak Home’un alanında birbirinden deneyimli isimlerden oluşan ekibinin de söylediği gibi, karamsar olmak için artık çok geç!

Bunların yanında haber bültenlerinde özel dosyalar, çevreci tatil alternatifleri, yeşile adanmış mini programlar, doğal olarak NTV’nin “Yeşil Ekran”ında yer alacak.