NTV Spor bugün yayına başlıyor

Doğuş Yayın Grubu’nun yeni kanalı “NTV Spor”, güçlü kadrosuyla bugün (17 Mart Pazartesi günü) yayın hayatına başlıyor...

17.03.2008 - 09:16 | MediaCat

Doğuş Yayın Grubu’nun yeni kanalı “NTV Spor”, güçlü kadrosuyla bugün (17 Mart Pazartesi günü) yayın hayatına başlıyor.

NTV’nin spor yayınlarındaki deneyimini ve saygınlığını güçlü kadrosuyla 24 saate yayacak olan NTV Spor, günlük tartışmalardan uzak, fairplay düşüncesini benimsemiş, sportmen bir kanal olarak yayın hayatına adım atıyor. NTV Spor, yayınladığı maçlar ve kadrosuna kattığı önemli isimlerle spor yayıncılığına yeni bir soluk getirecek.

NTV Spor izleyicisi çok şanslı

Yeni spor kanalında, spor kuşakları, saat başı spor haberleri, akıllı spor ekranı, canlı maç skorları, bütün spor dallarıyla ilgili kaliteli spor belgeselleri, dünyanın en önemli futbol liglerinden, NBA ve Beko Basketbol Ligi’nden canlı maç yayınları yer alacak.

Ayrıca Turkcell Süper Lig’in tüm maçları, İngiltere Premier League, İspanya La Liga, Almanya Bundesliga, İtalya Serie A, Arjantin Kapanış Ligi maçlarının özetleri de NTV Spor’da yayınlanacak. Beko Basketbol Ligi ve NBA’de oynanan tüm maçların özetleri yine yeni spor kanalında izlenebilecek.

Deneyimli kadrosunu genç isimlerle destekleyen NTV Spor ekranında; Ercan Taner, Burcu Esmersoy, Murat Kosova, Güntekin Onay, Ersin Düzen, Celal Pir, Sonay Dikkaya, Osman Sakallıoğlu, Murat Caner, Sine Büyüka, yorumlarıyla Rıdvan Dilmen, Mert Aydın, Hakan Ünsal, Kaan Kural, Gürcan Bilgiç, Tayfun Bayındır, İhsan Bayülgen gibi değerli spor adamları bulunacak.

Spor Kuşakları

NTV Spor’un yayın akışında spor kuşakları önemli bir yer tutacak. Deneyimli isimlerin sunacağı spor kuşakları hafta içi 07:30’da başlayacak gece yarısına kadar devam edecek. Celal Pir’in sunacağı ve “7/10” adını taşıyan programda spor haberleri, iç ve dış spor basınından başlıklar, günün spor gündemi ve yorumları yer alacak… 17:00-19:00 arasında yayınlanacak “Spor Merkezi” programını ise Pazartesi’den Çarşamba’ya Ercan Taner, Perşembe ve Cuma günleri ise Güntekin Onay sunacak. “Spor Merkezi”nde aktüel spor tartışmaları, haber özetleri, yorumlar ve araştırma dosyaları yer alacak… Burcu Esmersoy, saat 19:00’da günün tüm gelişmelerini ekrana taşıyacak.

Pazartesi günleri saat 22:00-24:00 arası yayınlanacak “Gol” programını Ersin Düzen sunacak ve Mert Aydın ise programa yorumlarıyla katılacak. Dünyanın belli başlı liglerinden özet görüntüler eşliğinde yorumlanacak yeni haftaya ışık tutulacak… Aynı kuşakta yayınlanacak “Son Periyod”da ise Salı günleri Osman Sakallıoğlu, Kaan Kural ve İhsan Bayülgen ile birlikte Beko Basketbol Ligi ve türk takımlarının Avrupa mücadelesi, güncel basketbol olayları değerlendirecek.

Çarşamba günleri 22:00-23:00 kuşağında “Amatörler Kulübü” adıyla yayınlanacak programda amatör sporlarla ilgili haberler ve değerlendirmelere yer verilecek.

Perşembe günü akşam kuşağında Ercan Taner ve Murat Kosova, spor gündemini aktaracak, yeni haftaya ışık tutacak. “Spornet” adını taşıyan programda tüm spor dallarında yaşanan gelişmeler değerlendirilecek, hafta sonu oynanacak maçlarla ilgili son haberler ve yorumlar aktarılacak. Murat Caner ise her hafta 11:10’da sporun ekonomisini irdeleyecek

Cuma ise basketbol gecesi olacak… Murat Kosova, basketbolun magazini “Slam” ile 20:10’da ekrana gelirken “NBA Stüdyo”da ise Kaan Kural ile NBA’de haftanın maçlarını, takımlarını ve oyuncularını değerlendirecek.

Pazar akşamları Turkcell Süper Lig’in bütün maçlarını görüntüleri ile Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay, “VideoLig”de yorumlayacak.

Bu arada Salı ve Perşembe 12:15’te yayınlanacak “1-0-2”de Efe Uysal ve Mert Aydın Türkiye ve Avrupa liglerinde oynanacak maçları meraklıları için yorumlayacak. Program Cumartesi ve Pazar günü 11:15’te başlayacak…

Euro2008 ve Pekin Olimpiyatları ile ilgili özel programlar ve belgeseller, dünyanın ilgiyle izlediği programlar Futbol Mundial, Transworldsport, Gillette World Sports, La Liga Report, Bundesliga Preview Show da ekrana gelecek.

Saat Başı Spor, Canlı Skor

Saat başı spor bültenlerine yer veren NTV Spor, buçuklarda ise haber başlıklarını sunuyor. Günün gelişen tüm spor haberlerinin yer aldığı “bilgi ekranı”nda, Türkiye ve Avrupa liglerinde “o an” oynanan karşılaşmaların “Canlı Skor”ları veriliyor…

Süper Lig Maçlarının Tamamı NTV Spor’da

NTV Spor, yayıncı kuruluşlar dışında Turkcell Süper Lig maçlarının tamamının özet görüntülerini yayınlayan iki kanaldan biri olması da onu farklı kılıyor… Maçların görüntüleri yayıncı kuruluştan geldiğinde hemen ekrana getiriliyor ve spor kuşaklarında tekrarlanıyor. Bütün lig maçlarını ise VideoLig programında Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay yorumluyor.

Ekranında Güneşin Batmadığı Spor Kanalı

İspanya La Liga, İtalya Serie A, Almanya Bundesliga ve Arjantin Ligi’nden canlı ve banttan maç yayınları da NTV Spor’da ekrana gelmeye devam edecek.

Ayrıca Beko Basketbol Ligi ve NBA’den maç yayınları da yeni kanalın en önemli spor yayınları arasında yer alacak… Murat Kosova, Osman Sakallıoğlu, Kaan Kural ve İhsan Bayülgen gibi basketbolseverlerin çok yakından tanıdığı isimler basketbol programları ile ekranda olacak.

Nasıl izlenir?

NTV SPOR, Digitürk 79., D-Smart 45. kanaldan ve Türksat 2A uydusundan izlenebiliyor. NTV SPOR’un uydu değerleri ise şöyle: 11892 megahertz yatay frekans, 12800 sym, 5/6 FEC.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.