MediaCat

“Normal”i gözden geçirme zamanı

Women’s Aid’den kadınların yaygın olarak tecrübe ettiği psikolojik şiddeti gündeme taşıyan kampanya.

“Normal”i gözden geçirme zamanı

Birleşik Krallık merkezli yardım kuruluşu Women’s Aid, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’ne özel bir kampanyaya imza attı. Bir televizyon yarışması formatında kurgulanan kampanyada mikrofon, psikolojik şiddet mağduru olduğunun bilincinde olmayan kadınlara uzatıldı.

Parlak spot ışıkları ve hareketli müziklerin etkisiyle ilk etapta eğlenceli bir şov programı izlenimi yaratan yarışmanın seyri, sunucunun yarışmacılara yönelttiği sorularla değişmeye başlıyor.

Üç kadın yarışmacıya erkeklerin eşlerinin hak ve özgürlüklerini kısıtlamaya yönelik yaygın manipülatif davranışlarının “normal” olarak nitelenip nitelenemeyeceğinin sorulduğu programda, eşleri tarafından giyim tarzlarına müdahale edilen, hatta maddi ve sosyal özgürlükleri kısıtlanan kadınların şiddete uğradıklarının farkında dahi olmadıkları açığa çıkıyor.

Bilinçsizce normalleştirilen psikolojik istismarın yarattığı tehlikeye ışık tutan kampanyanın altında kreatif ajans Engine Creative’in imzası var.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.