Nokia ve Microsoft PlayReady teknolojisinde buluştu

Mobil iletişim devi Nokia, dijital eğlenceye her an ve her yerden daha rahat erişim sağlayan PlayReady teknolojisini mobil cihazlarında kullanmak üzere Microsoft ile işbirliği yaptı. Bu işbirliği, eğlence içerik ve hizmetleri sağlayanlara daha fazla esneklik kazandırıyor.

17.08.2007 - 14:31 | MediaCat

Mobil iletişim devi Nokia, dijital eğlenceye her an ve her yerden daha rahat erişim sağlayan PlayReady teknolojisini mobil cihazlarında kullanmak üzere Microsoft ile işbirliği yaptı. Bu işbirliği, eğlence içerik ve hizmetleri sağlayanlara daha fazla esneklik kazandırıyor.

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, mobil eğlence konusunda Microsoft ile yaptığı işbirliklerine bir yenisini ekleyerek, Nokia S60 ve Series 40 işletim sistemli mobil cihazlarda Microsoft® PlayReady™ teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor. Microsoft’un yeni içerik erişimi teknolojisi PlayReady, içerik ve servis sağlayıcıların her türlü dijital içeriği çok daha esnek bir biçimde sunmalarına imkan tanıyor. Nokia ve Microsoft ayrıca, mobil cihazlar üzerinden dijital içerik erişimi, deneyimi ve transferi konusunda, son kullanıcılar için de daha kolay ve geniş kapsamlı çözümler üretecek.

Nokia, cihazlarında PlayReady teknolojisini destekleyerek, içerik ve servis sağlayıcıların çok daha geniş bir kitleye kaliteli içerik sunmalarına olanak verecek. Ayrıca içerik kiralama ya da çevrimdışı (offline) içerik erişimi gibi daha esnek iş modelleri de sağlayacak. Mobil cihaz kullanıcıları ise, PlayReady teknolojisi sayesinde, kullandıkları dijital içerikleri, bilgisayarları, evleri ve Nokia cep telefonları arasında daha rahat bir şekilde transfer edebilecek. Örneğin, bir Nokia kullanıcısı, istediği içeriği doğrudan mobil cihazı üzerinden satın alıp, bilgisayar ya da başka bir mobil cihaza kolayca aktarabilecek.

Nokia yetkilileri, Microsoft ile yapılan işbirliği hakkında şunları ifade ediyor: “İnsanlar mobil cihazlarında müzik, oyun, video ya da fotoğraf gibi dijital içerikleri giderek daha fazla kullanıyorlar. Microsoft PlayReady teknolojisini destekleyerek, servis sağlayıcılara, hem mobil cihazlarda hem de bilgisayarlarda ve çevrimiçi (online) hizmetlerde daha geniş kapsamlı bir içerik sunma imkanı veriyoruz. 2008’den itibaren çok sayıda S60 ve Series 40 işletim sistemli Nokia cihazı PlayReady teknolojisini destekleyecek.”

Microsoft yetkilileri de görüşlerini şöyle açıklıyor: “Nokia ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde, tüketicilerin istedikleri her türlü dijital içeriğe kesintisiz olarak erişebilecekleri bir platform sunmayı hedefliyoruz. Nokia’nın geniş ürün yelpazesi ve Microsoft’un PlayReady dijital medya teknolojisi, dünyanın her yerindeki milyonlarca kullanıcıya yepyeni mobil eğlence deneyimleri yaşatacak.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.