Noel Baba’dan tüyler ürperten uyarı

Noel’in tamamen iptal olması gündemde!

05.12.2013 - 09:01 | Ozan Mert

Buz gibi bir karanlık, eriyen umutların ölüm şıpırtısı… Kameranın yılgın ışığı ise üstü başı dağılmış bir Noel Baba‘yı anca yarı aydınlatıyor… “Sevgili çocuklar,” diyor bu çökmüş aziz, “size kötü haberlerim var”.

Greenpeace‘in hızla çözülmekte olan Arktik buzullarına dikkat çekmek için yayınladığı yeni reklam filminde Noel Baba’yı bulduğumuz vaziyet bu. Kendisi Kuzey Kutbu’nda yaşadığı için buradaki erimenin bizatihi mağdurlarından. “Evim yok oluyor” diyor ve ekliyor; “Böyle giderse Noel’i iptal etmekten başka çaremiz kalmayabilir!”.

Ünlü İngiliz aktör Jim Carter‘ın Noel Baba’yı canlandırdığı bu sinir bozucu reklam filminin ismi ‘Noel Baba’dan Acil Mesaj’. Film, Greenpeace’in ‘SavetheArctic’ kampanyası kapsamında hazırlandı. Noel Baba gibi 7’den 70’e sevilen yarı-gerçek bir karakterin düştüğü çaresizliği Kuzey Kutbu ve Arktik buzulları istikametinde genelliyoruz. Filmin sonunda yönlendirildiğimiz internet sitesinde güzel bir ad aktarması var: savesantashome.org

Obama, Putin gibi dünya liderlerine mektup yazdığı mektupların kale alınmadığını belirten Noel Baba, Noel‘i kutlayan bazı Hıristiyanların Noel Baba hediye bıraksın diye asmayı adet edindikleri çorapların sonsuza kadar boş kalabileceğinden dem vuruyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.