Nivea’nın global reklam kampanyası

Nivea, 100. yılını kutlayan kremi için 1 milyar Euro’luk global lansman çalışmasına başladı.

20.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Nivea, 100. yılını kutlayan kremi için 1 milyar Euro’luk global lansman çalışmasına başladı.

Bu kampanya Kasım ayında Draftfcb’nin, Nivea’nın global reklam konkurunu kazanmasının ardından yaptığı ilk kampanya.

Nivea’nın yeni reklamı İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Polonya, İsviçre ve İtalya’da yayınlanmaya başladı, önümüzdeki günlerde Orta Doğu ve Asya’da da yayınlanmaya başlayacak.

Mark Fiddes tarafından yaratılan kampanyanın sloganı "Hayat için 100 yıllık cilt bakımı". Bu slogan ve reklamla markanın cilt bakımı konusundaki tecrübesine dikkat çekiliyor.

Televizyon reklamında Nivea’nın ikonik ürünü olan mavi kutulu krem gösteriliyor.

Reklamın yaratıcı ekibinde Draftfcb Lizbon müdürü Luis Dias, Draftfcb Londra yaratıcı direktörü Mark Fiddes ve Draftfcb Amsterdam yaratıcı direktörü Dagan Cohen bulunuyor.

Fiddes "Kampanya tek bir mesajı farklı mecralarda eşsiz bir görsel dille aktarıyor. Biz kampanyada modellere değil; büyükannelere, 5 yaşındaki çocuklara, genç sevgililere ve ergenlere yani inandırıcı insanlara yer veriyoruz" dedi.

Nivea’nın bu kampanyası televizyon, sosyal medya, perakende etkinliklerinde, yazılı ve dijital mecralarda yer alacak. Nivea ayrıca pop yıldızı Rihanna ile işbirliğine de devam edecek. Rihanna, televizyon reklamında kullanılan ‘California King Bed’ şarkısını da seslendiriyor.

Nivea reklamı

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.