Ninni değil savaş sesi çalan ses cihazı

War Child ve Mother, savaşın çocuklar üzerindekini etkisine LullaBombs ile dikkat çekiyor.

24.02.2023 - 14:05 | Sencer Uçar

Ukrayna’nın Rusya tarafından işgalinin birinci yıldönümünde bir araya gelen War Child ve reklam ajansı Mother, savaş koşullarında yaşayan çocukların travmalarına, insanın en temel ihtiyaçlarından uykudan nasıl mahrum kaldıklarını vurgulayan LullaBombs adlı ses cihazıyla dikkat çekiyor.

LullaBombs adlı ses cihazı, çocukların uykuya dalmasına yardımcı olan ninnileri değil, dünyanın dört bir yanında savaş koşullarında yaşayan yüz milyonlarca çocuğun işittiği gerçek savaş seslerinin kayıtlarını çalıyor, tavana patlama görüntüleri yansıtıyor. Afganistan, Irak ve Ukrayna gibi çatışma bölgelerinden kayıt alan ise, ismi güvenlik nedeniyle saklı tutulan Emmy ödüllü bir görüntü ve belgesel yönetmeni.

Mother imzalı kampanyayla savaş bölgelerindeki çocuklara yardım için bağış çağrısı yapılıyor.

Kayıtları alan Emmy ödüllü yönetmen, “Savaşın gerçek sesi filmlerde duyduklarımızdan çok farklı. Bomba ve silah seslerinin ortasında yaşamak, özellikle de genç yaştakiler için çok üzücü. Birçok çatışma bölgesinde bulunduğumdan, sesleri ilk elden kaydetme olanağım oldu. Her bir sesin bir öyküsü var ve etkileri çok ötelerden bile hissedilebiliyor. Yıkıcı bir ses düzenini hayata geçirmeye yardımcı olan Lullabombs, bir anlığına da olsa, bir çocuğun patlamalar, silah sesleri, sirenler altında büyümesinin ne demek olduğunu hayal etmemizi sağlıyor. Savaşın sesi onları geceleri uykusuz bırakıyor ve görece güvenli bir sessizliğe kavuşsalar bile uzun süre onlarla kalıyor” yorumunda bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: War Child
  • Reklam Ajansı: Mother
  • Prodüksiyon Şirketi: Mother
  • PR Ajansı: Mother, The Romans
Kaynak: LBB Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.